Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 630/635 bude první dualSIM s Windows Phone 8 (spekulace)

Nokia Lumia 630/635 bude první dualSIM s Windows Phone 8 (spekulace)

První dualSIM s operačním systémem Windows Phone, dosud známý pod kódovým označením Moneypenny, se bude podle zdroje @evleaks jmenovat Nokia Lumia 630 a 635 (podle konfigurace). Jména telefonů se budou tedy nadále držet v zajetých kolejích, Monneypenny a Goldfinger byla zřejmě jen vývojová označení nadcházejících modelů a bondovských názvů nových Nokií se patrně nedočkáme.

 

Z číselného názvu se dá usuzovat, že se stanou pokračovateli řady Lumia 620 a 625, čili telefony nižší střední třídy, což potvrzuje i předpokládáná cena 130 USD. Rozdíl v konfiguraci Lumie 630 a 635 by mohl být právě v tom, že první varianta bude podporovat jednu SIM kartu, zatímco druhá SIM karty dvě. Ostatně tuto spekulaci potvrzuje i uniklý obrázek dodávek Moneypenny z Finska do Indie, určených k testování a schvalování.

 

Z obrázku lze také vyčíst, že přístroj bude mít displej o velikosti 4,5″. O datu představení prozatím není nic známo, dá se očekávat, že se tak stane během nadcházejícího veletrhu World Mobile Congress 2014 v Barceloně. Rozhodnutí Nokie vyrábět dualSIM telefony je určitě dalším důležitým krokem k rozšíření operačního systému Windows Phone, zejména na rozvíjejících se trzích, jako je Indie. Nicméně doufáme, že se dualSIM Nokie objeví i v dalších zemích včetně té naší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments