Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 620 se dočká voděodolného krytu s certifikací IP54

Nokia Lumia 620 se dočká voděodolného krytu s certifikací IP54

Voděvzdorná ochrana“ – tak se na Twitteru Sander Teunissen vyjádřil o novince, kterou Nokia pro svou Lumii 620 chystá ve formě speciálního krytu. Ochrana by pak měla mít dle nizozemského manažera prodeje podporu stupně krytíI IP54, který zajišťuje odolnost vůči vniknutí prachu (5) a postříkání vodou (4 – polévání 10 litry vody/minutu po dobu 300 vteřin).

Dle specifikací ochrany IP54 by měl telefon zvládnout voděodolnost proti postříkání vodou z kteréhokoliv směru. Nečekejte však, že by se s telefonem dalo potápět, IP54 slouží spíše jako prevence před nechtěným politím či zanesením součástek prachem.

Bližší informace Teunissen bohužel neuvedl a zůstal pouze u slova „ochrana“ spolu s informací o jejím ratingu. Nemáme tedy žádné fotky ani technické parametry zmíněné novinky a o konečné podobě si zatím nemůžeme udělat žádnou konkrétní představu. Nejvíce se teď nabízí něco na způsob ochrany, jež byla vidět třeba u voděodolného Windows Phone telefonu Futjisu IS12T.

Miroslav Václavík

15 komentářů

 1. Super, akorát moje prehistorická Motorola Defy má krytí IP67 i bez jakýchkoliv speciálních obalů. Opět léta za konkurencí…

  • Ale to byl telefon vyrobený především jako outdoor a odolný, to Lumia 620 není, proto rozšíření krytem na IP54 je určitě dost super.

   Takže léta za konkurencí rozhodně není, kdyby chtěla Nokia vydat outdoor telefon, tak jej vydá, tohle je jen příjemné rozšíření (volitelné příslušenství).

 2. Nokia se opravdu snaží. Škoda že se jí moc nedaří. Měli zvolit jinej OS.

  • HTC má taky „jinej OS“ a taky nic moc.

  • Zrovna nedávno jsem četl zajímavou myšlenku na jednom zahraničním foru, kde lidé nevěřícně kroutí hlavou, proč Nokia a WP a přišlo mi zajimavé, když konečně přišel někdo s dobrým názorem a to konkrétně :

   „Podívejte se na Sony a HTC, taky přešli na Android a místo toho aby se hřáli na výslunní se topí stejně jako předtím, akorát nyní na úkor Samsungu a ne jen samotného Apple, při představě, že by se do toho pustila ještě Nokia si neumím představit, že by snad byla výš jak Samsung, Sony nebo HTC“.

   Jsou to samozřejmě spekulace, ale pokud na to hledíme z reálného pohledu, pak WP pro ně určitě byla cesta, kde byl ještě dostatek volného prostoru na trhu a s Androidem to mohla (nemusela nutně) být cesta do pekel.

   Otázkou je zda-li měl smysl vývoj MeeGo, ale v době zaběhnutých ekosystémů jiných operačních systémů, dle mě to byla také cesta do pekla.

   Ale to jen tak pro zajímavost.

  • HTC není tak inovativní v poslední době jako Nokia. Marketing nemá žádnej, Nokia má aspoň „značku“.

  • Proč by měl bejt android cesta do pekel? Mohli by přivést mnoho věcí, co v android mobilech chybí. Design, zpracování, foťáky, navigaci a s AOSP by se taky odlišili.

  • Co si dobře pamatuju, tak mapové podklady naopak Google dost vadilo, že Nokia měla své. Ona také Nokia s Googlem vyjednávala. Bohužel design, zpracování a foťák není dnes vše, Sony má zpracování fotáky i design povedený a přesto se jí nedaří.

  • Pokud vím, tak Sony se daří líp jak HTC a LG.

  • Anonym5: Pokud se někomu daří, nemění strategii co měsíc….viz. Sony.

  • marek.gabik (neregistrovaný)

   Naprosto souhlasim bylo by to jako lít vodu do rybníku. MeeGo byl zajímavej systém a kdyby to Nokia dotáhnula do konce a udělala pár tabletů v různý cenový kategorii bylo by to asi hodně zajímavý. Ale těžko říct jak dlouho by trvalo než by Meego prosadili. Přitom rozhodně mohlo konkurovat Androidu ale ten už tenkrát byl docela zajetej. A WP se jevil jako nejlepší platforma. Funkční, rychlá, spolehlivá taková jaká Nokia vždycky byla. A Přijde mi že k Nokii se tenhle systém hodí mnohem víc než nějakej Android. Takhle má nokia mnohem větší šanci vyniknout.

 3. Petr (neregistrovaný)

  To je velice zajimave a 620 je muj kandidat na novy mobil. Odhadem, nema nekdo poneti, kolik 620 vydrzi venku pri geocachingu nebo pri pouzivani pesich map? Diky

  • Neskutečně variabilní hodnota, AGPS, GPS přes BT, difitální kompas, míra podsvícení, náročnost mapové aplikace,… podle toho, co používáš to žere adekvátně baterku. Klidně se můžeš pohybovat v dvojnásobku/polovině hodnoty výdrže. Každopádně, druhou baterku sebou…

 4. to to nemohlo byt uz aspon IP57

 5. Mrak (neregistrovaný)

  Samozřejmě se mi to líbí a je fajn, že se Nokia snaží, jelikož to potřebuje jako sůl.

  Ale proč zrovna pro 620? Druhý nejhůře vybavený Nokiácký WP fakt musí mít takovouhle ochranu?

  Zasloužila by si to spíš Lumie 920 nebo 820..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).