Nokia Lumia 610: Sympatické Tango s nesympatickou cenou

Nokia dnes pro Českou republiku oficiálně představila líbivý model Lumia 610. Prodávat se začne v červnu a hned v několika barevných variantách, cena už tak příznivá nebude.

Nokia Lumia 610 je sympatický smartphone spadající do kategorie „Tango“ zařízení, které mají oproti jiným Windows Phone telefonům o něco slabší hardware, což by se mělo pozitivně projevit na jejich koncové ceně. I z tohoto důvodu zde najdeme 800MHz procesor od Qualcommu a 256 MB RAM. Při běžném používání je telefon velice rychlý, což je ostatně vlastnost všech zařízení s Windows Phone a Lumia 610 je ukázkou toho, že i jednojádrový procesor plně postačí a důležitá je především optimalizace systému.

  

   

Oficiálně byla Lumia 610 představena na Mobile World Congressu v Barceloně a už tehdy ji Nokia profilovala jako levný smartphone, který by měl být dostupný všem. V České republice a na Slovensku se začne prodávat 1. června a k dispozici bude ve čtyřech barevných variantách – bílé, tyrkysové, purpurové a černé. K dispozici dále bude celá řada barevných krytů, se kterými si vzhled telefonu budete moci odlišit. V červenci bude Lumia 610 dostupná u všech našich operátorů.

  

  

Doporučená koncová cena byla stanovena na 5 990 Kč, což při porovnání s Lumií 710 a Lumií 800 není částka nikterak zanedbatelná a mnohem příjemnější by bylo, kdyby se prodávala alespoň o 1 500 Kč levněji. Takhle to Nokia bude mít docela těžké, protože konkurenční Samsung Omnia M nebo ZTE Tania s Tangem mají sympatičtější cenu. Je ale pravda, že Lumia z tohoto trojlístku telefonů disponuje alespoň trochu slušnou vnitřní pamětí (8 GB); modely od ZTE a Samsungu mají jen 4 GB, ze kterých je uživateli přístupných zhruba 2,8 GB.

Nokia Lumia 610: Sympatické Tango s nesympatickou cenou

Nokia s cenou lehce přestřelila a zřejmě úplně nepochopila poslání „Tango“ zařízení, která by právě díky ceně měla být uživatelům snadno dostupná, a to Lumia 610 s cenou téměř 6 000 Kč rozhodně není (v oficiální české distribuci). Dá se očekávat, že později dojde ke zlevnění jako tomu bylo u jiných Windows Phone telefonů, ale pokud si chcete finské tango střihnout v první vlně, vyjde vás tahle lekce docela draho.

  

A je to škoda, Lumia 610 je sympaťák a dle mého názoru je po designové stránce zdařilejší než její starší sestřička Lumia 710 (recenze). Systém jako takový je dobře odladěný a navíc obohacený o celou řadu bonusových aplikací od Nokie včetně plnohodnotné offline navigace. Před koupí je také dobré vědět, že Lumia 610 si rozumí s microSIM kartami, které postupně prosazují i další výrobci a velice brzy se zřejmě stanou nepsaným standardem.

   

Nokia Lumia 610 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nová hudební aplikace MusicJet pro Windows Phone

Nokia ve spolupráci s Microsoftem a službou MusicJet přichystala aplikaci pro streamování hudby určenou pro platformu Windows Phone. Aplikace MusicJet by se na českém Marketplace měla objevit v nejbližších dnech, na Slovensku už dostupná je. Hudební nadšenci si mohou díky této aplikaci užívat neomezené hudby celý měsíc zcela zadarmo a uživatelé mají možnost vytvářet vlastní playlisty, poslouchat aktuální novinky nebo nejoblíbenější skladby, případně sdílet hudbu s přáteli. Není se třeba strachovat ani o datový FUP limit, aplikace umí fungovat i přes Wi-Fi a v off-line módu a jakmile bude aplikace dostupná, určitě ji na SmartManii otestujeme.

  

Video z akce od @TomasSlavicek

Představení Nokia Lumia 610 v České republice
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku