Nokia Lumia 520 je historicky nejúspěšnějším telefonem s Windows Phone: Prodalo se jí 12 milionů

Klesající podíl Microsoftu na poli koncových zařízení má na svědomí mimo jiné i oblast mobilních telefonů, v níž zcela dominuje Google s operačním systémem Android. Největší podíl na prodeji telefonů se systémem Windows Phone měla na svědomí mobilní divize finské Nokie, která aktuálně patří Microsoftu. Více než třetinu všech aktuálně používaných Lumií tvoří nejlevnější model Lumia 520.

Tohoto modelu a jeho americké varianty, Lumie 521, se podle slov provozního ředitele Microsoftu Kevina Turnera v rámci Worldwide Partner Conference dosud prodalo 12 milionů kusů, což z něj činí nejprodávanější telefon se systémem Windows Phone v historii. V rámci jednoho modelu se může jednat o úspěch, ovšem vzhledem k téměř čtyřicetiprocentnímu podílu Lumie 520 a 521 na poli zařízení se systémem Windows Phone to znamená zhruba 30 milionů prodaných telefonu s dlaždicovým systémem ročně. A to je na miliardovém trhu velmi slabé číslo.

   
Podíl zařízení se systémem Windows Phone z května letošního roku (zdroj: Adduplex)

Za úspěchem Lumie 520 stojí především její nízká cena, za kterou uživatelé dostávají odladěný a rychlý systém, jehož nedílnou součástí je i kancelářský balík Office a mapové podklady s navigací. Její žezlo pomalu přebírá letošní novinka Nokia Lumia 630/635 (recenze), nicméně přímým generačním nástupcem se má stát Lumia 530, jejíž oficiální představení je očekáváno v nejbližších týdnech.

Lumii 520 dnes seženete za skvělou cenu. Mrkněte se, kde ji doprodávají nejvýhodněji.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku