Nokia Lumia 520 a Lumia 720 s WP8 se začnou prodávat už 1. dubna

Chytré telefony Nokia Lumia 520 a 720 s Windows Phone 8, které byly nedávno představeny na tiskové konferenci v Barceloně, by se měly na vybrané trhy dostat už 1. dubna 2013. Tak to alespoň tvrdí nabídka britského e-shopu Unlocked Mobiles, kde lze obě zařízení (520, 720) již předobjednávat s datem dodání právě v první aprílový den.

Při pozorném prostudování obou produktových stránek nás kromě zmíněného data a několika chyb ve specifikacích zaujaly ještě uváděné ceny. Prodejce jaksi ignoruje jakékoliv převodní kurzy měn a telefony prodává za podobné částky, jaké byly oznámeny v Barceloně, jenom místo eur se na cenovce vyjímají britské libry. Přesněji řečeno, model Lumia 520 stojí 133,32 liber a výkonnější Lumia 720 pak 245,82 liber (obojí bez daně). 

Nezávisle na této nabídce se ještě objevila zpráva o tom, že obě zmíněná zařízení prošla certifikací pro bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi v Číne, kde by se měla začít prodávat také co nevidět. Při této příležitosti se snad sluší vyslovit přání, aby se neopakovala situace z uplynulých měsíců a nové modely se dostaly včas a za rozumnou cenu také na pulty českých a slovenských obchodů. Přesný termín pro tyto dva regiony zatím stanoven nebyl, ale pravděpodobně bychom se měli dočkat v průběhu druhého kvartálu tohoto roku.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku