Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 510: Takhle vypadá nový low-end s Windows Phone

Nokia Lumia 510: Takhle vypadá nový low-end s Windows Phone

Začátkem září jsme vás informovali o připravovaném nástupci Lumie 610, nejlevnějšího telefonu se systémem Windows Phone od Nokie s produkčním označením Glory. Ten prošel tento týden certifikací v Číně, díky čemuž známe nejen jeho oficiální název, Nokia Lumia 510, ale také jeho vzhled a hardwarovou specifikaci.

Jak už bylo řečeno, jedná se o smartphone nižší kategorie s omezeným systémem Windows Phone. Nepřekvapí tedy přítomnost jednojádrového procesoru s frekvencí 800 MHz a pouhých 256 MB paměti RAM. Oproti 610 ale nabídne větší displej s úhlopříčkou 4 palce, logicky tedy narostly i celkové rozměry (kromě tloušťky) na 120,7 x 64,9 x 11,51 milimetrů. Nižší je však hmotnost, která činí 129 gramů. Ve výbavě zůstal předepsaný fotoaparát s rozlišením 5 Mpx.

Nokia Lumia 610 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Jak je vidět na obrázku, telefon používá staré logo systému. Z toho se dá soudit, že přijde na trh ještě s verzí Windows Phone 7.5 a aktualizaci na 7.8 dostane až dodatečně. Podle dostupných informací se očekává, že bude Lumia 510 určena pouze pro čínský trh a k nám se tak zřejmě vůbec nedostane.

Zdroj: Blog of Mobile, via PocketNow

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. Nokia se rozhodla oživit design HTC Touch HD?

 2. honza (neregistrovaný)

  Pěkná **. Tipuji cenu 6k jak znám Nokii :D

 3. gaspic (neregistrovaný)

  když low-end, tak 3,5 palců a né velikost jako highendy!!

 4. R1S0 (neregistrovaný)

  poriadny hybrid…. 4displej,ale len 800mhz procak a 256ramka…5mpx bez blesku…

 5. Ten 5mpx požadavek je notná kravina. Už z Dell Venue Pro vím, že se dá 5mpx foťák s autofokusem i diodou zkazit k nepoužitelnosti tak, že ho hravě „přefotí“ i starý 2mpx BlackBerry (též dioda a AF).

  Kdyby raději než mpx definovali kvalitu (pokud to vůbec jde)…

  Jinak 510 se mi líbí a po zkušenosti s 1GHz vím, že 800MHz žádný průšvih nebude. Jen té ramky bych se asi bál.

 6. Tak já už jeden podobný low-end od nich vlastnim :)

 7. Myslel jsem ze foto bez prisvetlovaci diody uz je minulost a takovou zhovadilost uz nikdo ze znamych vyrobcu neudela..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).