Nokia Lumia 510: Takhle vypadá nový low-end s Windows Phone

Začátkem září jsme vás informovali o připravovaném nástupci Lumie 610, nejlevnějšího telefonu se systémem Windows Phone od Nokie s produkčním označením Glory. Ten prošel tento týden certifikací v Číně, díky čemuž známe nejen jeho oficiální název, Nokia Lumia 510, ale také jeho vzhled a hardwarovou specifikaci.

Jak už bylo řečeno, jedná se o smartphone nižší kategorie s omezeným systémem Windows Phone. Nepřekvapí tedy přítomnost jednojádrového procesoru s frekvencí 800 MHz a pouhých 256 MB paměti RAM. Oproti 610 ale nabídne větší displej s úhlopříčkou 4 palce, logicky tedy narostly i celkové rozměry (kromě tloušťky) na 120,7 x 64,9 x 11,51 milimetrů. Nižší je však hmotnost, která činí 129 gramů. Ve výbavě zůstal předepsaný fotoaparát s rozlišením 5 Mpx.

Nokia Lumia 610 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Jak je vidět na obrázku, telefon používá staré logo systému. Z toho se dá soudit, že přijde na trh ještě s verzí Windows Phone 7.5 a aktualizaci na 7.8 dostane až dodatečně. Podle dostupných informací se očekává, že bude Lumia 510 určena pouze pro čínský trh a k nám se tak zřejmě vůbec nedostane.

Zdroj: Blog of Mobile, via PocketNow

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku