Nokia Lumia 510 představena: Windows Phone za hubičku, ale nejdříve v lednu

Nokia dnes oficiálně představila levný model Lumia 510 s Windows Phone 7.5. V České republice se bohužel objeví až na začátku příštího roku.

Společnost Nokia dnes představila nový model Nokia Lumia 510 s operačním systémem Windows Phone 7.5, který bude cílit především na nenáročné uživatele. Lumia 510 bude vybavena čtyřpalcovým WVGA displejem (480 x 800 px), jednojádrovým procesorem Snapdragon S1 s taktem 800 MHz, 256 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti, 5Mpx fotoaparátem s autofocusem a Li-Ion akumulátorem s kapacitou 1 300 mAh. Později by se telefon měl dočkat aktualizace na novější verzi 7.8.

  
Nokia Lumia 510 bude hrát všemi barvami, nepříjde ale na trh příliš pozdě? 

Tento nejnovější přírůstek do řady Nokia Lumia vychází z modelu Lumia 610 (recenze) a na trhu se objeví v pěti barevných variantách. Majitelé telefonů modelové řady Lumia mohou navíc využít speciálních aplikací od Nokie – Nokia Mapy,navigaci Nokia Autem, Nokia MHD či další nástroje pro úpravu fotografií.

 

S modelem Nokia Lumia 510 pokračujeme v naplňování našeho závazku přinést platformu Windows Phone na nové, nižší cenové hladiny,“ uvedla Jo Harlow, výkonná viceprezidentka Nokia Smart Devices. „Lidé, kteří používají Windows Phone, vždy velice rychle poznají, o kolik intuitivnější je tento systém ve srovnání s dalšími platformami pro chytré telefony. Řada Nokia Lumia dnes tvoří tu nejcelistvější rodinu produktů na platformě Windows Phone a díky novému telefonu Nokia Lumia 510 se těšíme na to, že rodina Windows Phone bude moci přivítat ještě více uživatelů než doposud.

Nokia Lumia 510 bude dostupná v červené, žluté, azurové, bílé a černé barvě. Společnost Nokia předpokládá, že prodejní cena Nokia Lumia 510 se bude pohybovat okolo 199 USD bez daní a dotací. Telefon se začne prodávat od listopadu 2012 v Indii, Číně, oblasti Asie a Pacifiku a v Jižní Americe. V České republice bude Lumia 510 bohužel dostupná až na počátku roku 2013. Odhadujeme, že cena by se mohla pohybovat okolo 4 600 Kč včetně DPH.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku