Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1520 se začala prodávat v ČR za necelých 17 000 Kč

Nokia Lumia 1520 se začala prodávat v ČR za necelých 17 000 Kč

Do České republiky konečně dorazila očekávaná vlajková loď finského výrobce, která zaujme hlavně kvalitním fotoaparátem, obřím displejem, dobrou výdrží a slušným výkonem. Novinka je vybavena 6palcovým panelem s Full HD rozlišením, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz, kterému sekundují 2 GB operační paměti RAM.

Kapacita interní paměti je 32 GB s možností rozšíření o microSDXC karty, navíc můžete zdarma využít 7 GB na cloudovém úložišti SkyDrive. Doporučená cena pro český trh byla stanovena na 16 999 Kč.  

   
Nová vlajková loď Nokia Lumia 1520

Na zadní straně najdeme 20Mpx PureView fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a duálním bleskem (velikost snímače 1/2.5″, světelnost f/2.4). Součástí systému je rovněž aplikace Nokia Camera pro fotografování, která nahradí současné nástroje SmartCam a ProCam.

  

Na těle zařízení najdeme celkem čtyři mikrofony, které mají zajistit co nejlepší kvalitu během hovoru a během nahrávání videa. Nokia se pochlubila tím, že toto kvarteto mikrofonů zvládne zvuk nahrávat s prostorovým efektem. Systém Windows Phone 8 je obohacený o balíček softwarových vylepšení s označením Nokia Black (dříve známý jako Nokia Bittersweet Shimmer).

Tip ke čtení – Nokia Lumia 1520: Lepší čitelnost na slunci aneb jak funguje asertivní displej

Michael Krahulec

Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments