Nokia C2 bude kandidát na nejlevnější smartphone s Androidem Go

nokia c2 4

Společnost HMD Global má na tento týden naplánovanou tiskovou konferenci, na které odhalí nové smartphony značky Nokia spadající do střední a vyšší třídy. Aby na tyto novinky dopadalo co největší množství mediálního světla, rozhodla se finská firma ještě předtím odhalit smartphone z úplného spodku svého portfolia. Přivítejte nejlevnější smartphone pojmenovaný Nokia C2.

Nokia C2: absolutní základ

Nokia C2 je naprosto základní smartphone, jenž se za svůj původ nestydí a neschovává podprůměrnonu výbavu do materiálů, kterému mu nepřísluší. Telefon disponuje základním 5,7“ IPS panelem s rozlišením HD+ na poměru stran 18:9, který je obklopen poměrně širokými rámečky. Tělo zařízení je plastové, pochopitelně bez jakékoliv známky odolnosti vůči vodě a prachu. Plastová vanička jde odstranit, a dokonce lze vyměnit i baterii, která se pod ní schovává – má kapacitu 2 800 mAh a dobíjí se microUSB konektorem, který doprovází sluchátkový jack.

Na Nokii C2 běží „ořezaný“ Android 9.0 Pie (Go Edition); standardní Android by totiž hardware telefonu těžko rozdýchával. Instalován je neznámý čipset Unisoc se čtyřmi jádry o taktu 1,4 Ghz spolupracující s 1 GB RAM. Pro uživatelská data je připravena paměť s kapacitou 16 GB, zbytek získáte vložením paměťové karty. Telefon bude k dispozici ve dvou variantách se slotem na jednu nebo dvě SIM.

nokia c2 1

Nokia C2 disponuje dvěma fotoaparáty. Ten vpředu má rozlišení 5 Mpx a je netradičně doprovázen LED bleskem, hlavní fotoaparát na zádech se „pyšní“ stejným rozlišením a světelností objektivu f/2.2. Čtečka otisků prstů přítomna není, překvapí však dedikované tlačítko pro otevření funkce Google Assistant.

Hardwarové parametry Nokia C2

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: Unisoc, quad-core 1,4 GHz, GPU: nezjištěno, RAM: 1 GB, interní paměť: 16 GB, pam. karta:
Rozměry: 154,8 × 75,6 × 8,9 mm, hmotnost: 161 g, zvýšená odolnost: ne

Displej, konektivita a baterie

5,7", IPS LCD, rozlišení: HD+, 720 × 1440 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n, GPS: , konektor: microUSB
Baterie: 2800 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 5 Mpx, f/2.2, AF, selfie kamera: 5 Mpx, HD video

Nokia C2 dorazí na trh v modré a černé barvě, cena a dostupnost zatím oznámeny nebyly, nicméně vzhledem k výbavě a zaměření telefonů je jasné, že se výrobce bude snažit cenu nastavit velmi nízko.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku