Domů » Bleskovky » Nokia C2 bude kandidát na nejlevnější smartphone s Androidem Go

Nokia C2 bude kandidát na nejlevnější smartphone s Androidem Go

Společnost HMD Global má na tento týden naplánovanou tiskovou konferenci, na které odhalí nové smartphony značky Nokia spadající do střední a vyšší třídy. Aby na tyto novinky dopadalo co největší množství mediálního světla, rozhodla se finská firma ještě předtím odhalit smartphone z úplného spodku svého portfolia. Přivítejte nejlevnější smartphone pojmenovaný Nokia C2.

nokia c2 4

Nokia C2: absolutní základ

Nokia C2 je naprosto základní smartphone, jenž se za svůj původ nestydí a neschovává podprůměrnonu výbavu do materiálů, kterému mu nepřísluší. Telefon disponuje základním 5,7“ IPS panelem s rozlišením HD+ na poměru stran 18:9, který je obklopen poměrně širokými rámečky. Tělo zařízení je plastové, pochopitelně bez jakékoliv známky odolnosti vůči vodě a prachu. Plastová vanička jde odstranit, a dokonce lze vyměnit i baterii, která se pod ní schovává – má kapacitu 2 800 mAh a dobíjí se microUSB konektorem, který doprovází sluchátkový jack.

Nokia C2 – Live big. Live bold.

Na Nokii C2 běží „ořezaný“ Android 9.0 Pie (Go Edition); standardní Android by totiž hardware telefonu těžko rozdýchával. Instalován je neznámý čipset Unisoc se čtyřmi jádry o taktu 1,4 Ghz spolupracující s 1 GB RAM. Pro uživatelská data je připravena paměť s kapacitou 16 GB, zbytek získáte vložením paměťové karty. Telefon bude k dispozici ve dvou variantách se slotem na jednu nebo dvě SIM.

nokia c2 1

Nokia C2 disponuje dvěma fotoaparáty. Ten vpředu má rozlišení 5 Mpx a je netradičně doprovázen LED bleskem, hlavní fotoaparát na zádech se „pyšní“ stejným rozlišením a světelností objektivu f/2.2. Čtečka otisků prstů přítomna není, překvapí však dedikované tlačítko pro otevření funkce Google Assistant.

Hardwarové parametry Nokia C2
Systém: Android 9.0
Rozměry: 154,8 x 75,6 x 8,9 mm, Hmotnost: 161 gramů
Čipset: Unisoc, quad-core 1,4 GHz
RAM: 1 GB, Interní paměť: 16 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5,7", HD+, 720 × 1440 px
Hlavní fotoaparát: 5 Mpx, f/2.2, AF
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx, HD video
Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n, NFC:
, GPS:
, Konektor: microUSB
Baterie: 2800 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Nokia C2 dorazí na trh v modré a černé barvě, cena a dostupnost zatím oznámeny nebyly, nicméně vzhledem k výbavě a zaměření telefonů je jasné, že se výrobce bude snažit cenu nastavit velmi nízko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Už dlouho hledám něco pro potomka. První třída.
    Potřebuju jen omezení aplikací pomocí GOOGLE WELLBEING. U nokie c2 nevidím jediný důvod, proč připlácet oproti LG K20 Go. Jeho parametry jsou úplně stejné za cenu 1999 kč.

    5,5″ (pro děti se nic menšího nedělá), Android go, baterka 3000mah. Proč stojí Nokia o tisícovku víc?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).