Domů » Bleskovky » Nokia a HTC zakopávají válečnou sekeru a uzavírají patentovou dohodu

Nokia a HTC zakopávají válečnou sekeru a uzavírají patentovou dohodu

Letošní rok bude zapsán do historie mobilního průmyslu jako rok usmiřování. Mezitím, co Samsung uzavřel smlouvu o vzájemném licencování patentů s Ericssonem a Googlem a nadále vyvíjí snahu domluvit se s Apple, sváděly spolu po celém světě soudní boje společnosti Nokia a HTC. Z většiny těchto bitev odešla poražena tchajwanská značka, zejména pak na britském a německém území, kde jí hrozil zákaz prodeje modelů HTC One a One mini. Nakonec se ale i tito dva kohouti dokázali domluvit a ukončit své spory.

 

Kromě ukončení všech soudních tahanic došlo k vzájemné dohodě o technologické spolupráci obou společností. HTC bude platit Nokii blíže nespecifikované licenční poplatky a poskytne jí technologické patenty, týkající se například LTE. „Máme velkou radost, že jsme dosáhli dohody o vypořádání a o spolupráci se společností HTC, která je dlouholetým držitelem několika patentů, které jsou pro Nokii důležité,“ sdělil v tiskové zprávě šéf duševního vlastnictví společnosti Nokia Paul Melin. Generální ředitel společnosti HTC Milost Lei dohodu okomentoval slovy: „Jako průkopník ve smartphonovém byznysu s širokým potfoliem jsme rádi, že jsme dosáhli dohody, která nám umožní soustředit se na inovace pro spotřebitele.“

 

Zdá se, že obě společnosti pochopily, že soudní tahanice nepomůžou ani jedné z nich a že jejich cílem má být především soustředění se na nové technologie, aby se jim podařilo dohnat ztrátu za ujetými vlaky konkurenčních výrobců smartphonů. Snad jim v tom vzájemná spolupráce pomůže.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments