Domů » Bleskovky » Nokia 9 PureView schválena Bluetooth certifikací. Premiéra se blíží

Nokia 9 PureView schválena Bluetooth certifikací. Premiéra se blíží

Nejvýše postaveným smartphonem společnosti HMD Global je v tuto chvíli nedávno představená Nokia 8.1, která je však spíše smartphonem střední třídy; na skutečný vlajkový model se stále čeká. Finská společnost prý měla v plánu jeho uvedení ještě v letošním roce, nakonec však musela své smělé plány přehodnotit. Nyní však telefon s kódovými označeními TA-1082, TA-1087 a TA-1094 schválila Bluetooth certifikace, takže by jeho premiéra nemusela být daleko.

Bohužel certifikace prozrazuje pouze přítomnost Bluetooth 5.0, což je u vlajkového modelu více než předpokládané. Podle předchozích spekulací má telefon dostat 5,9″ OLED displej s Quad HD+ rozlišením, 8 GB RAM, 4 150mAh baterii, a hlavně netradiční pětičočkový fotoaparát s otočným prstencem. Vzhledem k delší době vývoje bude telefon pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845, takže stejně jako letošní Nokia 8 Sirocco bude chystaná novinka ve výkonu o generaci pozadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).