Domů » Bleskovky » Nokia 8 se zřejmě brzy dočká aktualizace na Android Oreo

Nokia 8 se zřejmě brzy dočká aktualizace na Android Oreo

Společnost HDM Global slíbila, že aktualizuje všechny čtyři letos představené smartphony Nokia na nejnovější Android 8.0 Oreo. Podle dřívějších vyjádření má být vydávání systémových aktualizací velmi rychlé, update údajně dorazí krátce po uvolnění pro telefony Google Pixel.

Že testování nového Androidu probíhá minimálně u současné vlajkové lodě Nokia 8 (více informací), prozradily benchmarky GeekBench a GFX Bench. V nich byla Nokia 8 (kódové označení TA-1012) otestována již s novým Andoridem, byť oficiálně zatím běží na Andoroidu 7.1.2.

Doufejme tedy, že na update nebudeme muset čekat dlouho, a že vzápětí dorazí i na ostatní Nokie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. A snad se bude u nás prodávat ještě tento rok.

  2. Škoda že jinak ty telefony absolutně zaostávají za konkurencí. Hlavně Nokia 5 a 6 kde Číňan za stejnou nebo i menší cenu nabídne 100x líp vybavenej telefon :(

    • Hele to máš samozřejmě pravdu, ale u Nokie si platíš „značku“,kvalitu a podporu ač odladění nižších modelu není úplně ideální co píší recenzenti, aktualizace to ale předpokládám brzy napraví.
      Hlavně u Číňana s výjimkou renomovaných Lenovo, Huawei a možná nějakých dvou dalších,vší nemůžeš být jist kvalitou nepoužitých komponent.
      Kamarádka už podruhé reklamuje nějaký bDoogee po necelém roce u něj odchází dotyková vrstva.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).