Domů » Bleskovky » Nokia 7 Plus v tradiční tortuře. Podaří se ji poškrábat či zlomit?

Nokia 7 Plus v tradiční tortuře. Podaří se ji poškrábat či zlomit?

Nás oblíbenec Zack Nelson vystupující na YouTube pod nickem JerryRigEverything připravil nové video, ve kterém testuje ve svém tradičním odolnostním trojtestu Nokii 7 Plus. V naší měsíc staré recenzi jsme tento telefon pochválili za kvalitní konstrukci; dostane od Zacka Nelsona stejné hodnocení?

Nokia 7 PLUS Durability Test - is the 'Ceramic Feel' for real?

Test začíná tradičně pokusem poškrábat vše, co se dá. Displej telefonu kryje sklo Gorilla Glass 3, takže se podvolí až při kontaktu s hrotem o tvrdosti 6 podle Mohse, v této oblasti se již dlouhá léta nic neděje. Rámeček telefonu včetně tlačítek a slotu na SIM kartu jsou z hliníku, hliníková jsou také záda telefonu. Pokrývá je však šest nátěrů laku, který má připomínat keramiku. Bohužel ji pouze připomíná, tvrdost má ale výrazně nižší a kontakt s kovovým materiálem může skončit jeho poničením. Ochotně se poškrábe i čtečka otisků prstů, naštěstí její funkci to nijak nenaruší.

Příkladně pevné tělo

Nokia 7 Plus je vybavena IPS displejem, takže ani přímý kontakt s ohněm nemá pro panel fatální následky; po pár vteřinách sice zčerná, následně se však sám „uzdraví“. Posledním testem je tradičně pokus o zlomení a z něj vyšla Nokia 7 Plus na jedničku, nijak se nedeformuje a vše drží pohromadě. Jedná se zkrátka o dobře zpracovaný a bytelný telefon.

Recenze Nokia 7 Plus: bronzový fešák s čistým Androidem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).