Domů » Bleskovky » Nokia 7 dostává update na Android 9.0 Pie, Nokia 8 se dočkala pouze beta verze

Nokia 7 dostává update na Android 9.0 Pie, Nokia 8 se dočkala pouze beta verze

Smartphone Nokia 7, který se bohužel prodává pouze v Číně, obdržel aktualizaci na Android 9.0 Pie, který přináší spoustu vylepšení – nový způsob ovládání gesty, podporu aptX Bluetooth a duálního VoLTE, tlačítko pro zastavení otáčení obrazovky, nové prostředí fotoaplikace a několik dalších novinek.

Zajímavé je, že Nokia 7 není součástí programu Android One, neboť v Číně jsou některé služby Google limitované. I tak HMD slibuje pro tento model 3 roky bezpečnostních záplat a 2 roky systémových aktualizací, za což jí musíme pochválit.

Nokia 8 musí ještě chvíli počkat

Situace je komplikovanější u loňského vlajkového modelu Nokia 8 (recenze), který měl dostat update na Android 9.0 již v listopadu, avšak poté došlo k neočekávanému zpoždění. Zlé jazyky tvrdí, že HMD aktualizaci schválně brzdí kvůli nedávno představené Nokii 8.1, to však zástupci finské firmy striktně odmítají. Nokia 8 se tak včera dočkala aspoň beta verze koláčku, ovšem termín vydání ostré verze je zatím neznámý. Nokia 8 Sirocco čeká už od června, kdy vyšla první beta verze.

Pokud jste zaregistrovaní do laboratoře Nokia Beta Labs, můžete si předčasně užívat všech novinek z nového Androidu, mezi kterými nechybí ani možnost ovládat systém gesty. Ta je však u tohoto modelu poměrně nadbytečná, neboť Nokia 8 disponuje tlačítky pod displejem, takže ovládání je pak zbytečně zdvojené.

Hardwarové parametry Nokia 8
Systém: Android 7.1
Rozměry: 151,5 x 73,7 x 7,9 mm, Hmotnost: 160 gramů
Procesor: Qualcomm Snapdragon 835, octa-core, 4x 2,45 GHz + 4x 1,9 GHz
RAM: 4/6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5,3", Quad HD, 1440 × 2560 px
Fotoaparát: 13+ 13 Mpx, f/2.0, Přední kamera: 12 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3090 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Zdenek (neregistrovaný)

    Tak alespoň ta beta na tu osmičku. Zatím ji testují. Je to jiné, barevné ikonky. Baterka celkem drží. Uvidíme co přidají dál.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *