Domů » Bleskovky » Nokia 7 dostává Android Oreo, HTC 10 o něj přichází

Nokia 7 dostává Android Oreo, HTC 10 o něj přichází

Společnost HMD Global dokončila testování Android 8.0 Oreo pro svůj smartphone Nokia 7 a vypouští jej globálně jako OTA aktualizaci. Finové také na síti Weibo oznámili dostupnost Orea pro nedávno představenou Nokii 2. generace, pro ni však již byla aktualizace uvolněna minulý týden.

Nokia 6 2. generace dostává Oreo hned po prvním spuštění. Vyhýbá se HMD Projectu Treble?

Bohužel ani jeden z těchto telefonů se zatím na našem trhu neprodává, jejich globální dostupnost bude nejspíše oznámena na konci příštího měsíce na veletrhu MWC. HMD nicméně dalo příslib, že se Orea brzy dočká loňská Nokia 6, která se u nás prodává.

Oreo v minulém týdnu vydala i společnost HTC pro svůj předloňský vlajkový model HTC 10, krátce byl dostupný pro manuální instalaci i skrze OTA. Kvůli nadměrnému vybíjení baterie však byl update stažen a v tuto chvíli není dostupný. Kdy bude aktualizace obnovena, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments