Domů » Bleskovky » Nokia 7.2 se na chvíli ukázala na Twitteru. Omylem ji odhalil zaměstnanec firmy Zeiss

Nokia 7.2 se na chvíli ukázala na Twitteru. Omylem ji odhalil zaměstnanec firmy Zeiss

Společnost HMD Global se připravuje na blížící se veletrh IFA, na kterém představí minimálně dva smartphony – Nokii 7.2 a 6.2. První jmenovaný již měli možnost spatřit vybraní novináři, kteří se zúčastnili akce firmy Zeiss Group; výrobce fotoaparátů pro telefony Nokia. Jeden ze zaměstnanců firmy pak dokonce zveřejnil fotografii Nokie 7.2 na Twitteru, vzápětí však svůj příspěvek odstranil.

nokia 7 2 1 1

Nokia 7.2: kruhový fotomodul se třemi čočkami

Obrázek potvrzuje, že Nokia 7.2 dostane kruhový fotomodul se třemi čočkami hlavního fotoaparátu a LED bleskem. Spekuluje se, že sestavu bude tvořit hlavní 48MPx senzor, širokoúhlá kamerka a poté hloubkový senzor pro portrétní snímky. Fotomodul bude z těla zad poměrně značně vystupovat, naopak pod ním najdeme zapuštěnou čtečku otisků prstů.

nokia 7 2 2 1

Nokia 7.2 bude telefon vyšší střední třídy, což má potvrdit i použitý čipset Qualcomm Snapdragon 710 opírající se o 6 GB RAM. Displej má mít Full HD+ rozlišení na úhlopříčce 6,2″, jeho celistvost naruší výřez pro selfie kamerku. Telefon má dále dostat akumulátor s kapacitou 3 500 mAh, o jejíž dobíjení se bude starat USB-C konektor. Naštěstí zbyde místo i na tradiční sluchátkový jack.

nokia 7 2 1

Nokia 7.2 bezpochyby poběží na Androidu 9.0 Pie, a jako u všech telefonů Nokia se můžeme těšit na příslušnost ke skupině telefonů Android One.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Blizi sa rok 2020 a vyrobcovia nam idu pchat do strednej triedy HD displeje? Mali by sa zamysliet…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).