Domů » Bleskovky » Nokia 6 (2018) prošla certifikací. Podle fotografií se bude od té letošní lišit

Nokia 6 (2018) prošla certifikací. Podle fotografií se bude od té letošní lišit

Společnost HMD Global se chystá příští rok představit několik nových smartphonů značky Nokia, kromě nového vlajkového modelu Nokia 9 (kódové označení TA-1005, 1009 a 1042) má dorazit i druhá generace Nokie 6 (TA-1054). Oba telefony již schválila čínská certifikace 3C, druhý jmenovaný smartphone navíc prošel certifikací TENAA; ta odhaluje i vzhled telefonu.

Nokia 6 (2018) se bude od svého letošního předchůdce lišit – displej naroste do poměru stran 18:9, ze ztenčeného prostoru pod ním zmizí čtečka otisků prstů, která se přestěhuje na zadní stranu. Telefon si ponechá jednočočkový fotoaparát, který se stále bude nacházet v podlouhlém fotomodulu v kovových zádech. Plastové předěly pro průchod signálu mobilních sítí budou vedeny po horní a spodní hraně.

Telefon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 630 nebo 660 s operační pamětí 4 GB a 32GB úložištěm. Premiéru nové Nokie 6 můžeme očekávat již v lednu příštího roku (tiskovka je prý naplánována na 19. ledna), zřejmě se však bude jednat pouze o model určený pro čínský trh, přičemž globální varianta bude představena později. Společně s Nokií 6 zřejmě dorazí i vlajková Nokia 9, spekuluje se rovněž o druhé generaci Nokie 8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).