Domů » Bleskovky » Nokia 5 a 6 dostávají nejnovější Android 8.1 Oreo

Nokia 5 a 6 dostávají nejnovější Android 8.1 Oreo

Příkladná podpora společnosti HMD Global o telefony značky Nokia pokračuje. V těchto dnech dostávají loňské modely Nokia 5 a 6 update na nejnovější Android 8.1 Oreo, přestože před nedávnem Oreo dostaly v podobě Androidu 8.0.

Update zatím hlásí uživatelé z Indie, Tuniska a Indonésie, je však pravděpodobné, že v následujících dnech se rozjede globálně. Aktualizace pro oba telefony mají velikost okolo 1 GB, kromě drobností v systému je součástí updatu březnový balíček bezpečnostních záplat.

Recenze Nokia 5: stříbrná střední cesta

Recenze Nokia 5: stříbrná střední cesta

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Nokia 5, 8.0, jinak ale spokojenost. Čistý systém je nej. Všechny ty nadstavby a to vnucování stojí za kulový.

 2. Nokia 5 taky spokojenost. Akorát že začátku jsem měl s telefonem problémy na Androidu 7.1.2, nyní vše jede jak po másle.

 3. Super ze jsou aktualizace a kde mame brat volne misto u nokie 5?

  • Jsi snad gramotny, mas predpokladam odpovidajici IQ a kdyz jsi telefon kupoval, vedel jsi kolik ma mista. Pak jsi mel zakoupit telefon s odpovidajicim mistem.

  • Kubo, musíš se podívat dovnitř toho telefonu jestli tam je.
   U těchto nových telefonů je problém s volným místem, protože jsou hrozně tenký.
   koukni tam, třeba tam nějaké bude.
   A napiš chlape jak to dopadlo.

 4. Telefonum chybi plno gest a vybavy jake mely driv. Treba probuzeni dvojitym poklepanim nemaji nebo Glance screen nemaji, velke minus.????

  • Kdyz vlastni tyto patenty, meli by toho vyuzivat a nejak to jeste zdokonalit, treba jiz zmineny glance screen, jinak s androidem jsou to tuctove pristroje jako plno ost.znacek.

  • Tak to si nemyslím, pro mě to jsou Nexusy za minimální cenu. Takovou podporu u některých značek nedostaneš ani u nejlepších smartphonů.

  • Ale pointa je, že minimálně zasahují do Androidu, tedy mohou rychle a pravidelně vydávát update.
   Když se v tom budou vrtat, bude z toho „druhý Samsung“ a bude to zase špatně…

 5. Už jsem aktualizoval 8.1 ….bomba je to rychlejší a zůstalo víc místa ,????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).