Domů » Bleskovky » Nokia 5.2 na fotografiích: záda ozdobí neobvyklý prstenec fotoaparátů

Nokia 5.2 na fotografiích: záda ozdobí neobvyklý prstenec fotoaparátů

Na konci tohoto měsíce se tradičně otevřou brány veletrhu MWC v Barceloně, kam výrobci smartphonů přivezou své horké zboží pro první polovinu letošního roku. Chybět nebude ani společnost HMD Global starající se v mobilním světě o značku Nokia; přivézt by měla několik smartphonů střední a nižší třídy včetně modelu Nokia 5.2. Jeho fotografiemi se pochlubil na Twitteru známý informátor @evleaks.

Kapitán Amerika s prstencem na zádech

Nokia 5.2, která je vyvíjena pod kódovým označením Captain America, bude telefon standardního vzezření, který s přední strany nijak nepřekvapí – dostane protáhlý displej s kapkovitým výřezem pro selfie kameru a širší bradičku obsahující logo Nokia. Překvapení se odehraje na zadní straně, kterou bude zdobit prstenec obsazený čtyřmi čočkami, uprostřed tohoto prstence se bude nacházet přisvětlovací LED. Pod touto sestavou pak ještě najdeme čtečku otisků prstů.

nokia bacelona

Specifikace telefonu jsou zatím zahaleny rouškou tajemství, zdroj @evleaks tvrdí, že telefon dostane 4 GB RAM a 64GB úložiště, předchozí spekulace nicméně hovořily pouze o 3/4 GB RAM. Cena zařízení má být stanovena na 180 dolarů (asi 4 100 korun bez DPH). Start prodeje je údajně stanoven na 4. března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)

    Skoro jako chystané Meizu 17 :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).