Domů » Bleskovky » Nokia 3310 slaví 20 let. Tuto nezničitelnou legendu potkáte na ulici ještě dnes

Nokia 3310 slaví 20 let. Tuto nezničitelnou legendu potkáte na ulici ještě dnes

Píše se 1. září roku 2000 a finská společnost Nokia představuje telefon pojmenovaný Nokia 3310. Kdo by tehdy čekal, že se zrodila legenda, kterou budeme potkávat na ulici o dvacet let později?

nokia 3310

Nokia 3310: nezničitelná legenda

Nokia 3310 přišla na trh jako nástupce modelu Nokia 3210. Oproti němu nepřinesla zase tolik vylepšení, funkčně na tom byly oba telefony velmi podobně, představená novinka zaujala zejména menším a lehčím tělem, uhlazenějším designem a několika softwarovými novinkami, například editorem dlouhých SMS či populárními hrami Snake II a Space Impact.

snake

Ikonické se také stalo vyzvánění Nokia Tune, které si spousta uživatelů ponechala, byť telefon jich obsahoval celkem 35 a dalších sedm si mohli uživatelé složit (nebo stáhnout). Stejným způsobem bylo možné do telefonu doplňovat tapety na domovskou obrazovku. Zajímavé je, že telefon neměl interní paměť na kontakty, vše se tehdy ukládalo pouze na SIM.

Nokia Tune Evolution (1994-Present)

Nokia 3310 přežila do dnešní doby zejména díky své bytelnosti. Pád z výšky na betonovou podlahu znamenal maximálně oddělení zadního krytu a uvolnění baterie, po opětovném složení ale telefon fungoval vesele dál. Naštěstí i dnes se dají sehnat pro tento telefon náhradní baterie a nabíječky (ano, i po 20 letech), takže jeho šťastní majitelé nemusí zoufat – jejich legenda má ještě spoustu let před sebou.

Druhá generace brnká na strunu nostalgie

Nokia 3310 se globálně prodala v počtu 126 milionů kusů, další přidala i její novodobá edice z roku 2017, která brnká na strunu nostalgie povedeným designem a jednoduchým uživatelským prostředím pro nenáročné.

Nokia 3310

Pochybujeme však, že tuto reinkarnaci legendy budeme na ulicích potkávat ještě po dvaceti letech od jejího představení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Zapšklej Dědek

    Mám ji ještě funkční v šuplíku.Štve mě že jsem si nenechal 3210 byla placatější a podle mě i dřív,byl to lepší model

  2. Na ulici se potkávají lidé.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).