Domů » Bleskovky » Nike končí s výrobou náramku FuelBand, má v tom prsty Apple?

Nike končí s výrobou náramku FuelBand, má v tom prsty Apple?

V době, kdy se nositelná technologie denně skloňuje všemi pády a dostává se i mezi zcela běžné lidi například formou různých sportovních náramků, je poměrně velkým překvapením zpráva, že Nike končí s výrobou své obdoby takového příslušenství s názvem FuelBand. S touto novinkou přišel jako první server CNET, jehož údajně důvěryhodný zdroj prozradil, že se vedení společnosti chystá propustit většinu zaměstnanců z FuelBand týmu, ukončit výrobu náramku a soustředit se pouze na software.

Mluvčí společnosti se odmítl přesněji vyjádřit k novým plánům, řekl pouze že se skutečně projednává propouštění v návaznosti na změnu obchodních priorit. Současné modely Nike+ FuelBand SE budou dle vyjádření společnosti prozatím stále v prodeji a měli bychom se dočkat i nových barev, avšak tenčí verze, která se měla začít prodávat na podzim tohoto roku, se už zřejmě nedočkáme.


Nike+ FuelBand SE

Apple: Konkurence z vlastních řad?

Říkáte si co s tím má společného Apple? Už delší dobu se vášnivě spekuluje o tom, že kalifornská společnost pracuje na své verzi chytrých hodinek, říkejme jim prozatím iWatch. Víme také, že tyto hodinky nejspíš budou mít díky nové aplikaci Healthbook i různé funkce pro sledování zdravotního stavu jejich majitele a všichni se asi shodneme na tom, že sport jde se zdravím ruku v ruce. Nezanedbatelným vodítkem je také fakt, že současný CEO Applu Tim Cook je nejen aktivním uživatelem náramku FuelBand, ale především i členem rady společnosti Nike.


Tim Cook si náramek FuelBand od Nike oblíbil a nosí jej i na keynote Applu a další veřejné události

Obě firmy tedy spolu nepochybně úzce spolupracují a pokud by Apple představil svůj iWatch mimo jiné i s možností monitorace pohybu a zdravotních funkcí, FuelBand od Nike by pro něj byl konkurencí takřka z vlastních řad. Zatím se pohybujeme čistě na spekulativní úrovni, nicméně dá se celkem logicky dospět k závěru, že se obě společnosti domluvili na spolupráci, ve které Apple převezme hlavní roli ve výrobě hardwaru a Nike se zřejmě bude soustředit na poskytování kvalitních aplikací. Obě společnosti si tak vyjdou vstříc a budou si vzájemně podporovat pozici na trhu a lákat do svého ekosystému mnohem více lidí.


Mezi hlavní konkurenty Nike+ FuelBand SE patří například JawBone UP nebo FitBit Flex

Závěrem by nás zajímal názor čtenářů – zvažujete nákup sportovního náramku, nebo čekáte na „zázračné“ iWatch? Pokud už některý ze sportovních náramků vlastníte, neváhejte se s námi v komentářích podělit o zkušenosti a tipy.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

10 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Zní to dost pravděpodobně. Jsem dost zvědav, co Apple představí a pevně doufám, že se konečně od testovacích prototypů pohneme někam kupředu k rozumnému zařízení.

 2. Tomáš D. (neregistrovaný)

  Tohle bude zlomový výrobek pro Apple, kdy buď převezme roli technologického leadera nebo si zkazí image. Fitness náramky jsem si oblíbil, nejprve jsem nosil JawboneUp, který se mi rozbil a pak jsem ho nahradil Misfit Shine, uvažoval bych o Jawbone UP24, ale právě čekání na iWatch mě odrazuje od další záměny.

 3. Take jsem zakoupil naramek na mereni, presneji model vidonn x5, zatim si nemuzu stezovat, na baterku jede cca 5dni, synchronizuji s pocitacem jednou denne vecer (jelikoz muj telefon jeste nedostal novejsi android ktery by mel podporu bluetooth 4.0 LE a hlavne cena cca 750,- coz je velmi slusny :-)

 4. Firemni darek – FitBit Flex…

 5. Zatiaľ najviac zaujal Gear Fit, uvidí sa čo predvedie Apple

 6. Aktuálně je trh zcela zbytečně rozdělený na hodinky a náramky, od Apple se očekává zcela logický krok, propojení v jednom produktu s kvalitnim designem. Spolu s tradičním „just work“ se rozhodne prip. nemusí obávat nějakého „pozdního“ prichodu na trh.

  Zajimalo by mě, kde se u té hromady náramků a hodinek vlastně servisuje a vyměňuje aku…

  • UNI: Neřekl bych, že je trh zbytečně rozdělen. Každému vyhovuje něco jiného a méně náročným lidem stačí i náramek. Pro ty ostatní jsou tu hodinky. U levnějších modelů si vzájemně konkurují, ale ve vyšších třídách hrají hodinky absolutní prim. Dovedu si představit spojení hodinek, iPhonu a pokročilého osobního trenéra. Ale pořád je tu dost nejasností ohledně měření tepu (u sporttestrů je nutný pás přes hrudník), „spolupráce“ hodinek a iP (schopnost hodinek pracovat samostatně), odolnost proti vodě, cena, atd. Pokud se jim to povede rozumně vybalancovat a nezabijí to cenu, tak se možná k iVěcem zase vrátím.

  • Ad druhý bod: nemyslím si že by u těchhle náramků někdo řešil servis nebo výměnu akumulátoru. Oproti telefonům bych řekl že je většina bere jako spotřební zboží, které když vydrží ty 2 roky záruky, tak je to dobře, když ne, tak skončí v koši.

 7. sebox (neregistrovaný)

  Jestli v tom ma prsty apple tak se snad aspon predvedou a uvedou takovy apple fuelband pro sportovce a pro ostatni normalni iWatch…preci jen kdyz jdu nekam behat jsou stylove vsefunkcni chytre hodinky zbytecne a do prace si zase nevezmu tlusty barevny gumovy naramek na behani. Idealni by byl jeden typ podobny pebble steel a druhy podobny gear fit/fuelband

  • Podle mě pokud někdo bude chtít cenově dostupný tracker na běhání, tak si koupí za cca 2k FitBit Flex a Apple by mohl přijít s něčím elegantním na každodenní nošení ale zároveň to v sobě bude mít zabudované i funkce na měření pohybové aktivity. Apple nikdy nebyl moc na výrobu několika cenových alternativ stejného výrobku, ikdyž je otázka jestli se to změní poté, co začali vyrábět 2 verze iPhonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).