Domů » Bleskovky » Nexus S opět míří do vesmíru, tentokrát jako součást projektu NASA PhoneSat 2.4

Nexus S opět míří do vesmíru, tentokrát jako součást projektu NASA PhoneSat 2.4

Poslední dobou bývá trendem, že se špičkoví výrobci snaží dostat své modely až za hranice zemského povrchu. Nejvíce návštěv vesmírného prostoru má však na svém kontě Nexus S, který vyrazil na výlet do stratosféry už v roce 2010, následující rok mu umožnil návrat zpět raketoplán Antlantis. Nyní slaví legenda Google Nexus S své třetí narozeniny, a to je další důvod, proč byl opět do vesmírného projektu NASA PhoneSat zapojen právě tento chytrý telefon, jehož hlavním cílem je rozvoj mobilní robotiky.

 

Google Nexus S se začal prodávat již v roce 2011

Telefon bude součástí drobné kostky s hmotností 2,2 kilogramů. Obousměrné radiostanice umožňují inženýrům z NASA ovládat zařízení ze Země, jelikož solární panely umístěné na kostce budou celému „systému“ dodávat dostatečný přísun elektrické energie.

Smartphone bude v podstatě mozek celého satelitu, díky senzorům, jako je magnetometr & kompas, bude možné celý PhoneSat například navádět při přistání zpět na Zemi. Doplňkové vybavení, které bylo k Nexusu S nutné dodělat, vyšlo NASA „jen“ na 7 500 dolarů.

Projekt odstartuje na začátku příštího roku a Nexus S bude dělat společnost dalším osmi zařízením, které se již na oběžné dráze nacházejí.

Michael Krahulec

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments