Domů » Bleskovky » Neviděl někdo vaše videa? Google Fotky kvůli chybě občas ukazovaly úplně cizí klipy

Neviděl někdo vaše videa? Google Fotky kvůli chybě občas ukazovaly úplně cizí klipy

Služba Google Photos během krátkého období v loňském roce nechtěně poslala některá videa uživatelů neznámým lidem. Na vině byla podle Googlu chyba v jeho službě na export dat.

Ilustrační obrázek (zdroj: Unsplash.com)
Ilustrační obrázek (zdroj: Unsplash.com)

Jak upozornil uživatel Twitteru Jon Oberheide, Google mu poslal e-mail, aby jej informoval o problému, který postihl službu na export dat Google Takeout v období mezi 21. až 25. listopadem loňského roku. Ve zprávě se dále píše, že Oberheide během této doby požadoval svá data, včetně obsahu ze služby Google Photos.

Bohužel, během této doby byla některá videa nesprávně exportována do nesouvisejících archivů jiných uživatelů. Tento problém postihl v rámci vašeho účtu Google Photos jedno nebo více videí,“ napsal v e-mailu technologický gigant. Dodal, že pokud si uživatel během výše uvedeného období stáhl svá data, mohou být neúplná a obsahovat videa, která nejsou jeho, a doporučil, aby předchozí export obsahu smazal a provedl další.

Společnost pro web 9to5Google.com uvedla, že chyba, která podle ní postihovala pouze videa a nikoli fotografie, již byla opravena a týkala se pouze 0,01 % uživatelů služby. To se může zdát jako nicotné číslo, nicméně 0,01 % z miliardy uživatelů je stále 100 tisíc lidí, tedy rozhodně nezanedbatelný počet.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments