Neuvěřitelné! Cotulla portoval Windows RT na legendární HTC HD2

Chytrý telefon HTC HD2 se zřejmě navždy zapíše do historie jakožto zařízení, na kterém je možné provozovat nejvíce operačních systémů. HTC HD2 se začal prodávat na přelomu října a listopadu 2009 se systémem Windows Mobile 6.5. Později se objevila neoficiální portace Windows Phone 7.5, pak přišel na řadu Android (2.3 i 4.1), dočkali jsme se i Windows Phone 8 a nyní je tu další bomba v podobě portace Windows RT (verze pro ARM procesory). Výčet systémů pak uzavírá Meego, Maemo, webOS a lixuxové distribuce Fedora nebo Ubuntu. Chybí snad už jen iOS :-).

 

Na portaci pracuje hacker a developer Cotulla, který se před několika minutami na svém Twitter kanálu pochlubil prvními fotografiemi a screenshoty. V tuhle chvíli není jasné, kdy bude portace s Windows RT pro model HD2 dostupná ke stažení, Cotullu ještě čeká spoustu práce, ale komunita kolem tohoto legendárního zařízení má opět důvod k oslavám. A Cotullovi patří obrovský respekt!

  

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku