Domů » Bleskovky » Neuvěřitelné! Cotulla portoval Windows RT na legendární HTC HD2

Neuvěřitelné! Cotulla portoval Windows RT na legendární HTC HD2

Chytrý telefon HTC HD2 se zřejmě navždy zapíše do historie jakožto zařízení, na kterém je možné provozovat nejvíce operačních systémů. HTC HD2 se začal prodávat na přelomu října a listopadu 2009 se systémem Windows Mobile 6.5. Později se objevila neoficiální portace Windows Phone 7.5, pak přišel na řadu Android (2.3 i 4.1), dočkali jsme se i Windows Phone 8 a nyní je tu další bomba v podobě portace Windows RT (verze pro ARM procesory). Výčet systémů pak uzavírá Meego, Maemo, webOS a lixuxové distribuce Fedora nebo Ubuntu. Chybí snad už jen iOS :-).

 

Na portaci pracuje hacker a developer Cotulla, který se před několika minutami na svém Twitter kanálu pochlubil prvními fotografiemi a screenshoty. V tuhle chvíli není jasné, kdy bude portace s Windows RT pro model HD2 dostupná ke stažení, Cotullu ještě čeká spoustu práce, ale komunita kolem tohoto legendárního zařízení má opět důvod k oslavám. A Cotullovi patří obrovský respekt!

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

18 komentářů

 1. :-D love it..

 2. Lubean (neregistrovaný)

  Really unbelievable! Machr, klobouk dolů.

 3. Jirka Danihelka (neregistrovaný)

  Mě se to moc nezdá. HTC HD2 má rozlišení, které Windows RT nepodporuje. V takovém případě nepůjdou Windows Store aplikace. Jenže Windows RT nemůže instalovat desktopové aplikace, takže k dispozici bude mít jen ty předinstalované. Jelikož se Office RT na mobil nevejde, tak v celém systému půjde spustit jen průzkumník souborů a malování. Asi jsem trochu skeptik, ale myslím, že použitelný sytém z toho nebude.

  • V pripade Cotully neni vubec duvod ani trochu pochybovat.A o plnou funkcnost tu ani tak nejde.

  • hapi (neregistrovaný)

   HD2 umožňuje po úpravě bootloaderu spouštět OS z SD karty tak jako se nyní spouští třeba android 4.1 aby bylo víc místa takže si koupíš 32GB SD kartu a jedeš.

 4. mattyy1hp (neregistrovaný)

  Cotulla + HD2, to je vražedná kombinace. HTC už musí litovat, že HD2 kdy stvořili :D Níčí mýty o tom, co je a není možné xD Když HTC řekne, že na nějaký HW už něco nemůže být, HD2 ukáže přímý opak. Jsem koukal, že si už hodně dlouho drží cenu, často i výš, než třeba Desire a Desire HD. Tohle je legenda. Snad mu to vydrží co nejdéle.

 5. Asi si koupím jako hračku HD2 :D

 6. HD2 je vážně legenda, btw kdybyste někdo měli jednu na prodej, ideálně v super stavu a předání v Praze, dejte vědět skrze soukromé zprávy, je na čase doplnit si sbírku :)

 7. jedine, co neni portovano na HD2 je iOS:D

 8. Uz ho pouzivam tretim rokem :) a samotnyho me prekvapuje co to jeste zvlada ;) kdyz se procesor taktne na 1,2MHz tak slape jak hodinky, a co se tyce cotully tak jemu vsechna cest a kdo sleduje i xda tak je tam hodne vazenym clenem a ja mu muzu jen dekovat ze tak staricky stroj jeste neposlal na hrbitov a snazi se na nem rozjet skoro vse :)

 9. Nový HD2 jsem koupil vloni v létě, mám k němu spoustu příslušenství a jak je mým dobrým zvykem(:-)), stále je ve 100% stavu nového přístroje, doufám že až nastane čas na výměnu, ceny se stále budou držet… Jinak ne že bych k Windows 6.5 neměl výhrady, občas mne i štve a hrozím mu, že ho vyměním za Androida, ale je to poslední systém, který po kabelu synchronizuje komplet Outlook kdykoliv ho vrazím do docku.

 10. Inu, když má někdo čas se zabývat naprostými zbytečnostmi :)

 11. fero (neregistrovaný)

  Určitě je to machr – smekám, ale nějak mi tu chybí zmíňka k čemu to bude dobré?

 12. Je to proste borec ;-)

 13. jenom tak mimochodem, prvni byl Android a až potom Windows Phone :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).