TOPlist

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (6. 9. 2023)

Snímek z dokumentu Predators na Netflixu

Středa je tady a s ní i přehled toho nejzajímavějšího, co se na streamovací platformě Netflix objeví v následujících sedmi dnech. Těšit se můžete kupříkladu na dokumentární série Svět predátorů a Špionážní operace, které se věnují světu divokých zvířat, respektive lidem pracujících ve stínech. Za zmínku stojí také třetí řada seriálu Top Boy o kriminálním podsvětí Londýna.

Svět predátorů (Predators)

  • Datum premiéry 1. řady: 6. 9. 2023
  • Namluvili: Tom Hardy

Gepardi, lední medvědi a další vynikající lovci vedou tvrdý boj o přežití. Podívejte se na svět jejich zvířecíma očima v dokumentární minisérii Svět predátorů. Napínavý dokumentární seriál o přírodě namluvil na Oscara nominovaný Tom Hardy, který dokáže svým podmanivým hlasem prezentovat ty nejnebezpečnější lovce zvířecí říše poutavě a atraktivně.

V tomto přírodopisném dokumentárním seriálu se pět druhů dravců z celého světa snaží přežít ve svém prostředí. Poznejte život očima gepardů, ledních medvědů, divokých psů a dalších nejsilnějších lovců planety, kteří bojují o udržení své nadvlády. Vypravěčem tohoto strhujícího přírodopisného dokumentárního seriálu je Tom Hardy.

Top Boy

  • Datum premiéry 3. řady: 7. 9. 2023
  • Hrají: Ashley Walters, Kane Robinson, Shone Romulus, Nicholas Pinnock, Benedict Wong

Dva zkušení drogoví dealeři se vrací do drsných londýnských ulic, ale jejich touhu po penězích a moci ohrožuje mladý a nelítostný nováček. Seriál Top Boy odhaluje kriminální prostředí největšího britského města až do morku kostí. Prezentaci bez servítek oceňují také diváci, kteří seriál na ČSFD ohodnotili lichotivou známkou 84 procent. Kritikou oceňovaný seriál Top Boy se na Netflix vrátí v další sezóně, která má být závěrečnou kapitolou, v níž se rozhodne, kdo bude vládnout jako Top Boy v Summerhouse.

Sullyho jednání na konci minulé série přepsalo jeho obchodní pravidla s Dushane. Jak se objevují nové společné problémy, vše, co vybudovali, je ohroženo silami zvenčí i uvnitř jejich impéria. Dokáží koexistovat podle pravidel, podle kterých žili celý život, ve světě, který se mění před očima? Nebo může existovat jen jeden Top Boy?

Špionážní operace (Spy Ops)

  • Datum premiéry 1. řady: 8. 9. 2023

Agenti zpravodajských služeb od MI6 po CIA vám dají nahlédnout do zákulisí špionského řemesla, operací za studené války a přípravy převratů. Dokumentární minisérie Špionážní operace umožní i běžnému smrtelníkovi zjistit, jak vlastně pracují tajné organizace ve prospěch svých států a jakým způsobem utváří svět kolem nás, aniž bychom o tom věděli. Pakliže máte rádi špionážní dramata, pohled na práci skutečných agentů byste si neměli nechat uniknout.

V tomto napínavém seriálu o skutečných zločinech se pracovníci zpravodajských služeb od MI6 až po CIA podělí o zasvěcené příběhy o špionážním řemesle, kampaních studené války a převratech provedených tajnými agenty. Obsahuje rozhovory se skutečnými úředníky, důstojníky a špiony, kteří poskytují unikátní náhled na svou profesi, o které byste měli vědět co nejméně.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku