Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (4. 1. 2023)

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Jako každý týden, i tentokrát vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co se v následujících sedmi dnech podívá do oblíbené streamovací služby Netflix. Premiéry se tradičně dočká celá řada filmů a seriálů, avšak ne všechny stojí za vaši pozornost. Které byste naopak neměli minout?

Madoff: Monstrum z Wall Street (Madoff: The Monster of Wall Street)

  • Datum premiéry 1. řady: 4. 1. 2023
  • Režie: Joe Berlinger

Dokumentární seriál o vzestupu a pádu finančníka Bernieho Madoffa, který stál za jedním z největších pyramidových podvodů v historii Wall Street. Joe Berlinger, držitel Emmy, odhaluje investiční podvod Bernieho Madoffa, ve kterém šlo o 64 miliard dolarů. Tak zní anotace dokumentárního seriálu Madoff: Monstrum z Wall Street.

MADOFF: The Monster of Wall Street | Official Trailer | Netflix

Většina z nás se jistě setkala s oním nechvalně proslulým kamarádem ze základní či střední školy, který sliboval finanční nezávislost a pasivní příjem. Pyramidová schémata patří mezi nejúspěšnější podvody, které jejich tvůrcům vydělávají pohádkové jmění, avšak na úkor všech ostatních článků řetězce. A právě jedno z těch nejúspěšnějších odhaluje tento dokumentární seriál.

Bledé modré oko (The Pale Blue Eye)

  • Datum premiéry: 6. 1. 2023
  • Hrají: Christian Bale, Harry Melling, Gillian Anderson, Lucy Boynton, Robert Duvall

West Point, 1830. Protřelý detektiv je najat, aby diskrétně vyšetřil strašlivou vraždu kadeta místní vojenské akademie. Zaražen kodexem mlčenlivosti, který kadeti dodržují, pověří jednoho z nich, aby pomohl případ rozluštit – mladého muže, kterého svět zná pod jménem Edgar Allan Poe. To je ve zkratce anotace mysteriózního thrilleru Bledé modré oko.

The Pale Blue Eye | Official Trailer | Netflix

Mysteriózních filmů z první poloviny devatenáctého století rozhodně není mnoho, obzvláště pak takových, které jsou inspirovány temnými příběhy spisovatele Edgara Allana Poa. Také herecké obsazení v čele s Christianem Balem, Harrym Mellingem a Gillian Anderson bezesporu stojí za pozornost.

Ginny & Georgia

  • Datum premiéry 2. řady: 5. 1. 2023
  • Hrají: Brianne Howey, Antonia Gentry, Diesel La Torraca, Jennifer Robertson, Felix Mallard

Volnomyšlenkářka Georgia vyrazí se svými dětmi Ginny a Austinem na sever, kde chce začít znova. Jenže tahle cesta může být pěkně hrbolatá. Dospívající dívka Ginny a její matka Georgia se po letech na útěku totiž touží usadit. Ale tajemství Georgiiny minulosti je s jejich přáním v rozporu. Anotace seriálu Ginny & Georgia slibuje zajímavou podívanou.

Ginny & Georgia Season 2 | Official Trailer | Netflix

Počin vypráví příběh poněkud netradiční rodiny. Skvěle napsané postavy ocenili jak diváci, tak kritici už v případě první série (ČSFD: 76 %). Pokud budou tvůrci v nastoleném trendu pokračovat, mohlo by se jednat o skrytý poklad streamovací platformy Netflix.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku