TOPlist

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (22. 2. 2023)

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Jako každý týden, i tentokrát vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co se v následujících sedmi dnech podívá do oblíbené streamovací služby Netflix. Premiéry se tradičně dočká celá řada filmů a seriálů, avšak ne všechny stojí za vaši pozornost. Které byste naopak neměli minout?

F1: Touha po vítězství (Formula 1: Drive to Survive)

  • Datum premiéry 5. řady: 24. 2. 2023
  • Účinkují: Lewis Hamilton, Max Verstappen, Valtteri Bottas, Sebastian Vettel, Fernando Alonso

Pohled na nelítostné závody formule 1, kde řidiči, manažeři i majitelé týmů jedou na plný plyn, na dráze i mimo ni – to je ve stručnosti dokumentární seriál F1: Touha po vítězství, které se vrací už v páté řadě. Ani tentokrát nebude nouze o dramatické události na trati i mimo ni, zákulisní souboje a touha po vítězství.

Jaro se pomalu blíží, což je pro fanoušky motorsportu neklamný signál, že piloti formule 1 opět usednou do svých monopostů a vydají se na závodní dráhu, kde je čeká nejen velká sláva. Dokumentární seriál z dílny Netflixu F1: Touha po vítězství (ČSFD: 94 %) je velmi kladně hodnocen nejen odbornou, ale i laickou veřejností. Seriál v posledních letech musel bránit nařčení z umělého vytváření konfliktů mezi jezdci, což bude jistě chtít v nové řadě odčinit.

Vražda Murdaughových: Skandál na jihu (Murdaugh Murders: A Southern Scandal)

  • Datum premiéry 1. řady: 22. 2. 2023
  • Režie: Jenner Furst, Julia Willoughby Nason

Obyvateli přímořské oblasti Jižní Karolíny otřese hned několik tragických událostí, po kterých vyjdou najevo děsivá tajemství tamní nejmocnější rodiny. Filmaři Julia Willoughby Nason a Jenner Furst („Fyre Fraud“) jdou po stopách skandálu, který způsobil mediální poprask.

Spojené státy jsou zemí s jedním z největších počtů masových vrahů na světě. Materiálu pro dokumentární seriály mapující jejich zločiny je tak bohužel více než dostatek, přičemž tentokrát si filmaři vybrali skandál týkající se prominentní jižanské rodiny Murdaughových v třídílné dokumentární sérii Vražda Murdaughových: Skandál na jihu.

Máme tu ducha (We Have a Ghost)

  • Datum premiéry: 24. 2. 2023
  • Hrají: Sarah Durn, Jennifer Coolidge, David Harbour, Anthony Mackie, Tig Notaro

Přestěhují se do nového domu, kde objeví ducha s temnou minulostí, a stanou se miláčky internetu. Ruku v ruce se slávou ale přichází nevítaná pozornost ze strany státu. Výprava do nadpřirozena, ve které hrají Anthony Mackie, David Harbour, Jahi Winston, Tig Notaro a Jennifer Coolidge.

Nadpřirozeno se nemusí nutně brát pokaždé vážně v podobě hororu. Snímek Máme tu ducha chce odlehčenou formou pobavit diváka s využitím nejen nadpřirozených jevů, ale také s pomocí zajímavého hereckého složení v čele se skvělým hollywoodským hercem Anthony Mackiem.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku