TOPlist

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (22. 11. 2023)

Snímek z anime seriálu Můj démon

Jako každý týden i tentokrát vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co se v následujících sedmi dnech podívá do oblíbené streamovací služby Netflix. Premiéry se tradičně dočká celá řada filmů a seriálů, avšak ne všechny stojí za vaši pozornost. Které byste naopak neměli minout?

Na vysoké noze: Jak afroamerická kuchyně proměnila Ameriku (High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America)

  • Datum premiéry 2. řady: 22. 11. 2023
  • Účinkují: Stephen Satterfield, Adrian Miller, Larry Callies

Černošské jídlo je americké jídlo. Dokumentární seriál, ve kterém šéfkuchař a spisovatel Stephen Satterfield mapuje chuťové spojnice mezi Afrikou a Texasem. Expert na jídlo Stephen Satterfield provází dokumentárním seriálem Na vysoké noze: Jak afroamerická kuchyně proměnila Ameriku, který je natočen podle knihy oceňované autorky Jessicy B. Harris.

Ve druhé sérii poutavého a oceňovaného dokumentárního seriálu Na vysoké noze cestuje moderátor Stephen Satterfield po Spojených státech, aby odhalil, jak afroamerická kuchyně podpořila hnutí za sociální spravedlnost, proměnila komunity a probudila kulturní tvořivost v Americe mocným a trvalým způsobem. Dějiny lidstva jsou totiž dost často také dějinami jídla a bez ochutnávky místních pokrmů nemůžete poznat prakticky žádnou kulturu na světě.

Hra na oliheň: Výzva (Squid Game: The Challenge)

  • Datum premiéry 1. řady: 22. 11. 2023
  • Režie: Liz Oakes

456 skutečných hráčů vyrazí do světa „Hry na oliheň“, aby v náročné zkoušce schopností i charakteru zabojovali o výhru 4,56 milionu dolarů, která jim úplně změní život. Skutečná soutěž Hra na oliheň: Výzva je rozdělena do několika etap: prvních pět dílů půjde zhlédnout už 22. listopadu, další čtyři budou k dispozici 29. listopadu a poslední závěrečný díl se na Netflixu objeví až 6. prosince.

Jihokorejský seriál Hra na oliheň (v angličtině Squid Game) vzal v roce 2021 streamovací platformu Netflix útokem a prakticky přes noc se stal mezinárodním hitem (ČSFD: 82 %). Zatímco režisér a scénárista Dong-hyeok Hwang aktivně pracuje na druhé řadě, rozhodl se Netflix podpořit vznik skutečné Hry na oliheň, ve které sice nemůžete přijít o život, vidina finančního zisku je ale naproti tomu velmi skutečná.

Můj démon (My Daemon)

  • Datum premiéry 1. řady: 23. 11. 2023
  • Namluvili: Mijuri Šimabukuro, Kokoro Kikuči, Fumiko Orikasa, Ajane Sakura, Šó Okumura

Hodný klučina chce zachránit svoji mámu, a tak s malinkatou kamarádkou démonkou vyrazí na cestu postapokalyptickým Japonskem. Temné síly ale kolem nich už stahují smyčku. Nadějná thajská produkční společnost Studio Igloo oživuje dobrodružství chlapce a démonického dítěte v anime Můj démon v originálním příběhu Hirotaky Adačiho.

V blízké budoucnosti způsobí jaderný výbuch, že se Země na okamžik překryje s peklem a znečistí vzduch pekelnými písečnými bouřemi. Kento, žák základní školy, který žije v centru Tokia, najde v lese červené zrnko písku a vychová z něj „démona“, kterého pojmenuje Anna. Oba spolu žijí šťastně až do chvíle, kdy je lidé začnou nenávidět a pokusí se Annu zabít. Kento chce démona chránit, ale když se jeho bdělé matce přihodí nešťastná nehoda, vydávají se Kento a Anna na dobrodružnou výpravu za její záchranou.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku