TOPlist

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (15. 2. 2023)

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Jako každý týden, i tentokrát vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co se v následujících sedmi dnech podívá do oblíbené streamovací služby Netflix. Premiéry se tradičně dočká celá řada filmů a seriálů, avšak ne všechny stojí za vaši pozornost. Které byste naopak neměli minout?

Dokonalý švih (Full Swing)

  • Datum premiéry 1. řady: 15. 2. 2023
  • Účinkují: Rory McIlroy, Ian Poulter, Brooks Koepka

Pohlcující dokumentární seriál, který vás seznámí s pestrou skupinou profesionálních golfistů a jejich soukromým i veřejným životem během vypjaté soutěžní sezóny. Nebude chybět pohled na jedny z nejlepších golfových profesionálů současnosti, jako jsou Rory McIlroy, Ian Poulter nebo Brooks Koepka.

Dokumentární série Dokonalý švih sleduje různorodou skupinu profesionálních golfistů během jejich účasti v PGA Tour. Tvůrci chtějí svým dílem především poskytnout detailní pohled na sportovce nejen z golfového hlediska, ale i z pohledu jejich života mimo green.

Právo podle Lidie Poët (The Law According to Lidia Poët)

  • Datum premiéry 1. řady: 15. 2. 2023
  • Hrají: Matilda De Angelis, Sara Lazzaro, Mia McGovern Zaini, Dario Aita, Nicolo Pasetti

Lidia Poët vyšetřuje vraždy a pere se za to, aby směla pracovat jako advokátka. Napínavé dobové drama podle skutečného příběhu první italské právničky. V hlavní roli účinkuje oceněná Matilda De Angelis, kterou můžete znát například z italského komediálního dramatu Rose Island.

Drama odehrávající se v pozdním 18. století zavede diváka do italského Turína, kde mladá žena chce ve světě mužů dokázat, že i zástupkyně něžného pohlaví může být schopnou právničkou. Italský seriál Právo podle Lidie Poët čerpá ze skutečných událostí a také ze života Lidie Poët, které její úsilí stát se první italskou právničkou došlo naplnění.

My jsme Upshawovi (The Upshaws)

  • Datum premiéry 3. řady: 16. 2. 2023
  • Hrají: Wanda Sykes, Mike Epps, Kim Fields, Gabrielle Dennis, Khali Spraggins

Černošská rodina řeší každodenní problémy, buduje si šťastný domov a touží po lepším životě. Komediální seriál z dělnického prostředí amerického státu Indiana. V hlavních rolích hrají špičkoví komici a taky producenti seriálu Wanda Sykes a Mike Epps. Nechybí ani hvězda sitcomů Kim Fields.

Třetí řada komediálního seriálu My jsme Upshawovi (ČSFD: 52 %) se pokusí získat si na svou stranu českého diváka, který tento počin přijal poněkud vlažně. Zahraniční publikum jej nicméně hodnotí lehce nadprůměrně, a tak není vyloučeno, že eskapády americké rodinky z Indiany si nakonec najdou cestu do srdcí tuzemských sitcomových nadšenců.

Zpátky v gangu (Ganglands)

  • Datum premiéry 2. řady: 17. 2. 2023
  • Hrají: Sami Bouajila, Nabiha Akkari, Tracy Gotoas, Salim Kechiouche, Sofia Lesaffre

Šikovný zloděj Mehdi a jeho zkušení parťáci se snaží chránit rodinu před mocným drogovým bossem a nechá se přitom zatáhnout do smrtící války o území. Režisér Julien Leclercq v další spolupráci se Samim Bouajilaou v akčním seriálu podle svého filmu Lupiči z roku 2015.

Francouzský krimi seriál Zpátky v gangu (ČSFD: 68 %) se vrací na scénu se svou druhou řadou. Ta se pokusí minimálně udržet nastavenou laťku, kterou drží jak charismatický zloděj Mehdi v podání Samiho Bouajily. Výrazných detektivních počinů z francouzského prostředí se na české obrazovky mnoho nedostane, nicméně druhá řada Zpátky v gangu by toto mohla změnit.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku