Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (1. 6. 2022)

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Interceptor

  • Datum premiéry: 3. 6. 2022
  • Hrají: Elsa Pataky, Luke Bracey, Aaron Glenane, Marcus Johnson, Rhys Muldoon

Armádní kapitánka musí využít svůj dlouholetý taktický výcvik a vojenské zkušenosti, když vzdálenou stanici pro zachycování raket, které velí, ohrožuje souběžný koordinovaný útok. Tak zní anotace filmu Interceptor, který se na dnes už málo vídané ploše 90 minut snaží rozehrát vojenské drama se silnou ženskou hrdinkou v hlavní roli.

INTERCEPTOR | Oficiální trailer | Netflix

Vztah armády a žen je v rámci kinematografie stále poměrně opomíjený leitmotiv, který má v tomto případě potenciál film jak vystřelit do výšin, tak ho svrhnout do propadliště dějin. Méně známé herecké obsazení v čele se španělskou herečkou Elsou Pataky ovšem může nabídnout překvapivě zajímavou podívanou.

Na křídlech ctižádosti (As the Crow Flies)

  • Datum premiéry 1. řady: 3. 6. 2022
  • Hrají: Birce Akalay, İbrahim Çelikkol, İrem Sak, Miray Daner, Defne Kayalar

Mladá fanynka se dostane na stáž do týmu ostřílené televizní reportérky. Brzy tam ale odhalí temnou stránku velkých ambicí, závist i touhu být pořád na očích. To je napsáno v oficiální anotaci seriálu Na křídlech ctižádosti, který dává nahlédnout pod pokličku komplikovaných vztahů v rámci novinářské profese.

As The Crow Flies | Official Trailer | Netflix

Od tohoto seriálu určitě nemůžeme očekávat podobně zajímavou podívanou jako v případě Newsroom či The Morning Show, avšak neotřelý pohled na svět, který Turci bezesporu mají, je příslibem něčeho, co na tuzemských televizních stanicích jen tak neuvidíte.

Mr. Good: Záhada jménem Eirik Jensen (Mr. Good: Cop or Crook?)

  • Datum premiéry 1. řady: 3. 6. 2022
  • Účinkují: Eirik Jensen

Strhující dokumentární seriál o nejvýše postaveném policistovi v Norsku, který čelí podezření z pašování drog. Je to muž na svém místě, nebo spíš prachsprostý zločinec? Anotace slibuje pohled do života na první pohled spořádaného norského policisty, který ovšem zneužívá svého postavení ve svůj osobní prospěch.

Mr. Good? Gåten Eirik Jensen - Official Trailer Netflix

Mr. Good: Záhada jménem Eirik Jensen je dokumentárním svědectvím o těch, kteří by měli být nezkorumpovatelní a ztělesňovat právo i spravedlnost. Avšak i mezi nimi se najdou tací, kteří sejdou na scestí a zneužijí známého rčení, že „pod svícnem je největší tma“. Obzvláště pohled do norského prostředí je pro tuzemského diváka poměrně neobvyklý a stojí za pozornost.

Životní trefa (Hustle)

  • Datum premiéry: 8. 6. 2022
  • Hrají: Adam Sandler, Ben Foster, Robert Duvall, Queen Latifah, Lyon Beckwith

Basketbalový skaut je na dně. Pak ale ve Španělsku narazí na výjimečného hráče a rozhodne se všem ukázat, že na NBA má nejen jeho objev, ale pořád ještě i on sám. Adam Sandler ve snímku Životní trefa zavítá do basketbalového prostředí, ve kterém se rozhone nevyužít svůj komediální potenciál, ale pro změnu si střihnout vážně míněnou roli.

Hustle starring Adam Sandler | Official Trailer | Netflix

Sportovní filmy jsou specifickým žánrem, který se pokouší zreplikovat emoce, které může v lidech vyvolat pouze sportovní klání. Známý americký komik Adam Sandler má se sportovními snímky svou zkušenost (například ve filmu Trestná lavice, Rivalové či Vodonoš), ovšem účinkování ve filmu z prostředí profesionálního sportu bez komediálních prvků je pro něj premiérou. Jestli se dokáže povznést nad svou škatulku a zahrát trochu něco jiného, než od něj publikum očekává, se budete muset přesvědčit sami.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku