TOPlist

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (1. 2. 2022)

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Jako každý týden, i tentokrát vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co se v následujících sedmi dnech podívá do oblíbené streamovací služby Netflix. Premiéry se tradičně dočká celá řada filmů a seriálů, avšak ne všechny stojí za vaši pozornost. Které byste naopak neměli minout?

Dívka a moře (True Spirit)

  • Datum premiéry: 3. 2. 2023
  • Hrají: Teagan Croft, Anna Paquin, Cliff Curtis, Josh Lawson, Todd Lasance

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. Inspirativní drama Dívka a moře je natočeno podle skutečné události.

Vydat se na širé moře není žádná legrace, obzvláště pokud je vaším cílem plavba kolem celého světa. Když se k tomuto odváženému činu rozhodla tehdy šestnáctiletá Jessica Watson, mnozí oněměli úžasem a zároveň i obavou o její život. Nebezpečnou plavbu se totiž rozhodla absolvovat zcela sama, což by i pro zkušeného námořníka bylo život ohrožující dobrodružství. Watson ovšem ukázala, že její odhodlání je silnější, než i ty největší vlny moří a oceánů.

Make My Day

  • Datum premiéry 1. řady: 2. 2. 2023
  • Namluvili: Akio Ócuka, Masaomi Jamahaši, Ajahi Takagaki, Kazuhiro Jamadži, Acuko Tanaka

Animovaný sci-fi seriál Make My Day pojednává o souboji lidstva s tajemnou životní formou na ledové planetě, kde jde o holé přežití. Seriál od tvůrce sci-fi anime podívaných Mobile Suit Gundam Thunderbolt a Moonlight Mile slibuje originální příběh, který má zaujmout široké publikum i mimo domovské Japonsko.

Kvalitních sci-fi seriálů není nikdy dostatek a Make My Day by mohlo být zajímavé obohacení tohoto žánru. Lidstvo na trvale zamrzlé planetě Coldfoot vybudovalo na první pohled utopickou kolonii, která pod povrchem těží nerostné bohatství, avšak ukrývá temné tajemství – k těžbě jsou využíváni vězni. Po jednom incidentu se ovšem podzemí začne hemžit tajemnými nestvůrami a o život začne jít nejen trestancům.

Guntherovy miliony (Gunther’s Millions)

  • Datum premiéry 1. řady: 1. 2. 2023
  • Režie: Aurelien Leturgie

Pes, který má vlastní svěřenský fond? To ještě nic není! Guntherův výstřední opatrovník si totiž taky žije na vysoké noze, a ještě se obklopí dost podivnou sestavou. Minisérie Guntherovy miliony se točí okolo Gunthera VI., který si opravdu žije. Cestuje soukromými tryskáči, pojídá na zlatě servírované steaky a je obklopen největšími hvězdami šoubyznysu. A také je to německý ovčák.

Zajímavá premisa, kdy psa zdědil nepředstavitelný majetek, je zajímavým základem dokumentární minisérie Guntherovy miliony. Pravděpodobně by šlo o zajímavou zápletku komediálního seriálu, kdyby Gunther VI. opravdu nebyl nejbohatším psem na světě, který zdědil jmění po svých psích předcích. Těm ho odkázala německá hraběnka Karlotta Liebenstein po své smrti v roce 1992.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku