Netflix rozšiřuje herní knihovnu. Do konce roku by rád nabídl desítky titulů

Netflix mobile game

Streamovací gigant Netflix pozvolna buduje vlastní herní knihovnu ve snaze nabídnout předplatitelům další obsah nad rámec filmů a seriálů. Společnost se v současnosti zaměřuje výhradně na mobilní tituly, aktuálně jich nabízí rovných osmnáct. Podle informací deníku Washington Post by se však toto číslo mělo výrazně zvýšit ještě do konce letošního roku, a to až na padesát mobilních titulů.

Netflix tak nadále pokračuje v odvážných investicích v oblasti herního průmyslu, a to navzdory nedávnému úbytku předplatitelů. Zároveň jde o jednu z mála streamovacích služeb, která ve větším měřítku investuje do televizních adaptací videoher. Za zmínku stojí například Zaklínač, Cuphead, Castlevania či League of Legends.netflix 03Nepřehlédněte

Netflix ztratil 200 tisíc předplatitelů. Chystá levnější tarif, avšak s nepříjemnou novinkou

Streamovací služba minulý měsíc oznámila spolupráci také s tvůrci oblíbené karetní hry Výbušná koťátka, na jejímž základě v budoucnu vytvoří mobilní hru i animovaný seriál. Podle deníku Washington Post to koresponduje se snahou Netflixu aktivně vyhledávat herní projekty, které navazují na populární televizní zábavu.exploding kittenNepřehlédněte

Netflix a Výbušná koťátka spojují síly. Vznikne nová hra i seriál

Připomeňme, že v uplynulých měsících si Netflix pořídil hned několik herních studií. Nejvýznamnější akvizice se týkaly Night School Studia, tedy tvůrců povedené adventury Oxenfree, či vývojářů říkajících si Next Games, kteří mají za sebou logickou hříčku na motivy seriálu Stranger Things.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku