Domů » Bleskovky » Netatmo začíná prodávat inteligentní video zvonek. Odpovídat můžete i mimo domov

Netatmo začíná prodávat inteligentní video zvonek. Odpovídat můžete i mimo domov

Francouzská firma Netatmo představila Inteligentní video zvonek se spoustou užitečných funkcí, o kterých se klasickým domovním zvonkům může jenom zdát, respektive abychom byli přesní – prvního odhalení jsme se dočkali už na loňském veletrhu CES, nicméně výrobce měl plné ruce práce s optimalizacemi a laděním produktu a nyní, po téměř 1,5 roce konečně míří do prodeje. Zvonek se připojuje ke klasické elektroinstalaci (8 – 24, nebo 230 V), ovšem ta pravá zábava začíná ve chvíli, kdy mu dáte přivonět k Wi-Fi.

netatmo

Inteligentní video zvonek Netatmo: kdo to klepe na dveře?

Inteligentní video zvonek obsahuje Full HD kameru s širokoúhlým záběrem 140° a podporou HDR. Díky tomu příchozího návštěvníka rozpoznáte i v silném protisvětle a díky infračervenému vidění i v nočních hodinách. Obraz z kamery se promítne na váš smartphone/tablet s Androidem nebo iOS, o příchozí návštěvě se dozvíte z klasické notifikace. Odpovídat můžete i v situacích, kdy nejste doma, klidně se můžete nacházet na druhém konci planety.

netatmo 1

Zařízení navíc nemusí sloužit pouze jako zvonek, ale i jako hlídač vašeho domova; jakmile se ve zvoleném prostoru před kamerou začnou podezřelým způsobem pohybovat osoby (rozpoznání provádí umělá inteligence), uživateli přijde notifikace a videozáznam pohybu. Tato funkce je volitelná. Veškerá videa jsou nahrávána na interní microSD kartu, která je šifrovaná, stejně tak jsou šifrované přenosy obrazu na smartphone. Pozitivní je, že veškeré služby zvonku jsou zdarma a není vyžadováno žádné předplatné.

netatmo 2

Trochu zamrzí, že Netatmo ke svému zvonku nedodává domovní displej, takže se musíte spoléhat na vlastní telefon či tablet. Zvonek lze připojit do platformy Apple HomeKit, konkurenční Google Home či Alexu Netatmo bohužel (zatím) nepodporuje. Zařízení odolá dešti, sněhu, vlhkosti i prachu a díky svému elegantnímu designu neudělá vašemu vchodu ostudu.

Answer your door from anywhere - Netatmo Smart Video Doorbell

Mohlo by vás zajímatNetatmo vs. Apple HomeKit, Google Assistant & Amazon Alexa: jak je to s kompatibilitou?

Cena a dostupnost

Inteligentní zvonek Netatmo půjde do prodeje příští týden 28. září za cenu 8 tisíc korun včetně DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).