Domů » Články » Netatmo představilo chytrý videozvonek. Na trh dorazí až v druhé polovině roku

Netatmo představilo chytrý videozvonek. Na trh dorazí až v druhé polovině roku

Společnost Netatmo před zahájením veletrhu CES v Las Vegas představila chytrý videozvonek. Budoucí majitelé tak budou vidět, kdo stojí u dveří, a to přímo na displeji svého telefonu. Skrze něj s návštěvníkem bude možné mluvit, a to samozřejmě i v případě, že nejste doma. Videozvonek Netatmo také okamžitě upozorní majitele, pokud v okolí domu zaznamená pohyb cizích osob. Zvonek je také kompatibilní s Apple HomeKit, který lze ovládat skrze aplikaci Apple Home nebo hlasem prostřednictvím Siri (pouze v angličtině).

Výrobce se v tiskové zprávě chlubil, že se jedná o první zvonek na světě kompatibilní s technologií Apple HomeKit, nicméně prvenství Netatmu o dva dny vyfoukla společnost Robin Telecom, která obdobný produkt představila už v sobotu pod názvem ProLine Doorbell.

Chytrý zvonek od Netatmo se na trh dostane až v druhé polovině letošního roku
Chytrý zvonek od Netatmo se na trh dostane až v druhé polovině letošního roku

Když u vás návštěvník zazvoní na zvonek, uživatel přijme videohovor na svém smartphonu a hosta rovnou uvidí. Může s ním mluvit (ale také nemusí) a okamžitě reagovat na dálku prostřednictvím svého smartphonu, ať už je doma, v kanceláři nebo na druhé straně světa. Majitel zvonku tak například může říct doručovateli, kde má nechat balíček, když je v kanceláři, odmítnout prodejce, aniž by musel otevřít dveře, nebo přivítat hosty, zatímco připravuje večeři.

Díky detekci osob se uživatel v reálném čase dozví, zda někdo vyčkává před domem. Přesné oznámení o detekované osobě přijde na jeho smartphone a celá událost se nahraje na videozáznam. Pro zvýšenou ochranu aplikace Security okamžitě upozorní majitele prostřednictvím jeho smartphonu, když se někdo pokusí zvonek deaktivovat nebo jej odstranit ze zdi.

Díky ochraně nanofilmem v rámci technologie HZO je zvonek zcela odolný proti všem povětrnostním podmínkám (déšť, sníh, voda, prach a další nečistoty).

Plně přizpůsobitelné notifikace

Nastavení Inteligentního videozvonku lze plně přizpůsobit. Můžete například vypnout oznámení i videozáznam dle svých preferencí. Můžete se také rozhodnout, zda vám zvonek pošle oznámení a nahraje videozáznam, bude-li někdo detekován. Dále půjde vybrat určité zóny se zvýšenou ostrahou, například okolo hlavní cesty. Inteligentní videozvonek ho upozorní, pokud se v těchto zónách něco přihodí.

Netatmo zvonek s Full HD kamerkou

Netatmo videozvonek disponuje Full HD kamerou s širokoúhlým objektivem se záběrem 160 stupňů. Díky funkci HDR se přizpůsobuje náhlé změně světla a umožňuje vlastníkovi jasně vidět, co se děje před jeho domem bez ohledu na světelné podmínky. To znamená, že tváře návštěvníků budou dobře rozpoznatelné i proti slunečnímu světlu. Nechybí ani infračervené noční vidění.

Instalace nebude vyžadovat odbornou pomoc

Instalace by podle slov výrobce měla být, rychlá a zvládnete ji bez odborné pomoci. Zvonek jednoduše stačí umístit na požadované místo a následně jen připojit do WiFi sítě. Videozvonek je kompatibilní se všemi elektroinstalacemi od 8–24 V až do 230 V.

Uživatel bude mít následně přístup k aplikaci Netatmo Security na svém smartphonu, tabletu, PC, Macu nebo Apple Watch. Skrze aplikaci může přistupovat ke všem funkcím: specifickým oznámením, live streamu, historii hovorů a událostí, nahrávkám i úložišti videí ve Full HD rozlišení.

Chytrý zvonek od Netatmo

Videozáznamy a historie hovorů přijatých prostřednictvím videozvonku se ukládají na interní kartu MicroSD. Mohou být také automaticky přeneseny a archivovány na uživatelský účet Dropbox nebo osobní FTP server. Za účelem bezpečného přenosu dat do smartphonu Netatmo end-to-end šifrování.

Kompatibilita s dalšími platformami

Jak jsem zmínil v úvodu, chytrý videozvonek Netatmo je kompatibilní s Apple HomeKit. Když někdo zazvoní, uživatel jednoduše obdrží oznámení, zobrazí si zvonek v aplikaci Home, nebo může požádat Siri, aby mu prostřednictvím zvonku ukázala, kdo stojí za dveřmi. Zákazník může v aplikaci také vytvářet automatizace a zvonek propojit s dalšími kompatibilními produkty ve své domácnosti, a to v různých kombinacích.

Například se může automaticky zapnout venkovní osvětlení, když Inteligentní zvonek zaznamená cizí osobu, aby potenciálního pachatele odradil. Netatmo zvonek je také kompatibilní s platformou IFTTT, která propojuje různé aplikace, propojená zařízení a webové služby. O kompatibilitě s Google Home tiskové materiály mlčí, ale doufejme, že se podpory dočkáme.

Cena a dostupnost

Pokud jste se těšili, že si zvonek v dohledné době objednáte, příliš vás nepotěšíme. S uvedením do prodeje se počítá až v druhé polovině letošního roku, a vzhledem k cenové politice Netatmo se dá očekávat poměrně vysoká cena (odhadujeme ji mezi pěti až sedmi tisíci Kč).

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).