Domů » Články » Netatmo představilo chytrý klíč a zámek s podporou HomeKitu

Netatmo představilo chytrý klíč a zámek s podporou HomeKitu

Francouzská společnost Netatmo na veletrhu CES v Las Vegas představila nové produkty do chytré domácnosti – bezpečnostní zámek a klíče. Inteligentním zámkem uživatel spravuje a sdílí přístup do svého domova jednoduchým a bezpečným způsobem. Své vstupní dveře zamyká a odemyká zasunutím chytrého klíče do zámku stejně jako v případě normálního klíče, nebo pomocí aplikace Netatmo Security.

V aplikaci je možné nastavit libovolný počet inteligentních klíčů na otevření svého zámku a jediným kliknutím deaktivovat ztracený nebo ukradený inteligentní klíč. Bez ohledu na aktuální polohu lze také hostům poslat pozvání na chytrý zámek a tím jim umožnit přístup do svého bytu.

Snadná správa zámku přímo v telefonu

Uživatel ovládá všechny funkce inteligentního zámku a klíčů přímo z aplikace Netatmo Security. Samozřejmostí je i možnost nastavení přístupu dalším členům rodiny.

Pokud chce uživatel sdílet přístup do svého domova s někým dalším, stačí, aby jim poslal pozvání pomocí své aplikace bez ohledu na to, zda je v práci nebo na dovolené. Není tak nutné nechávat klíče u sousedů nebo pod rohožkou, protože pozvání nahrazuje vstupní klíč. V případě dočasného pronájmu turistům jim ze svého chytrého telefonu poskytne přístup do bytu prostřednictvím pozvání a na konci pronájmu přístup stejným způsobem zruší, aniž by musel být fyzicky přítomen.

Nejvyšší úrovní zabezpečení

Inteligentní zámek Netatmo byl vyvinut tak, aby odolal fyzickým a počítačovým útokům. Má certifikáty A2P*, BZ+ a SKG***, což jsou osvědčení pro nejzabezpečenější zámky v Evropě.

Zámek s telefonem komunikuje prostřednictvím technologie Bluetooth a nepotřebuje připojení k internetu. S chytrými klíči pak „kamarádí“ skrze NFC. Klíče jsou nenapadnutelné a bez možnosti duplikace. V případě ztráty nebo krádeže klíčů zůstává přístup do domova zabezpečený: uživatel je může deaktivovat ze svého chytrého telefonu v reálném čase, jedním kliknutím a bez ohledu na místo, kde se nachází, aniž by musel měnit celý zámek.

Netatmo zamek 04

Bezpečnost osobních údajů uživatelů je zajištěna tím, že přístupová povolení a identifikační údaje každého klíče jsou uloženy lokálně přímo v zámku, nikoliv v cloudu.

Inteligentní zámek je vybaven pohybovým čidlem, které detekuje vibrace související s případným pokusem o vloupání. Pokud se uživatel nachází v dosahu signálu Bluetooth, má přes aplikaci přístup k historii použití vstupních dveří, a může tak zjistit, zda se někdo nepokusil dveře vypáčit.

Netatmo zamek 05

Inteligentní Zámek Netatmo se instaluje výměnou za vložku stávajícího zámku. Ve svém domě můžete zámku nainstalovat libovolné množství, nicméně k odemykání vám klidně postačí pouze jeden klič. Za používání zámku výrobce nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky.

Je ale škoda, že z venkovního pohledu zámek nevypadá standardně; kvůli nestandardní vložce pro chytrý klíč bude zřejmě budit pozornost více, než by bylo zdrávo.

Baterie vydrží 2 roky

Chytrý zámek je vybaven bateriemi s s dvouletou výdrží. Jakmile baterie začne slábnout, je uživatel upozorněn zvláštním zvukovým signálem při zamykání nebo odemykání dveří, nebo pomocí oznámení na svém chytrém telefonu (pouze pokud se nachází v dosahu zámku).

Netatmo zamek 07

Kompatibilita s Apple HomeKit

Inteligentní zámek je kompatibilní se systémem Apple HomeKit. Uživatel tak může zámek propojit dalšími připojenými zařízeními a vytvářet různé kombinace scénářů upravených na míru svých potřeb. Může například rozhodnout, že po otevření dveří se v bytě rozsvítí všechna světla. Jen škoda, že Netamto nemyslelo také na uživatele systému Android a platformy Google Home.

Bylo by skvělé, kdyby výrobce v budoucnu nabídl i bridge, v rámci kterého by zámek mohl s HomeKitem komunikovat bez nutnosti, abyste byli v dosahu se svým telefonem. Informace o dostupnosti a ceně zatím Netatmo nezveřejnilo.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Diskuze k článku

  1. Zajímavé řešení, ale raději půjdu do nějakého biometrického…. ono by to nebylo špatné v kombinaci. Biometrika + tento systém.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).