Domů » Články » Netatmo odhalilo chytrý bezpečnostní systém s kamerou. Známe české ceny

Netatmo odhalilo chytrý bezpečnostní systém s kamerou. Známe české ceny

Francouzská společnost Netatmo na veletrhu IFA v Berlíně představila nový bezpečnostní systém s kamerou a senzory pro detekci otevření oken a dveří. Podle informací Policie ČR bylo u nás jen za loňský rok nahlášeno 24 837 případů neoprávněného vniknutí do objektů. Vloupání tvoří více než polovinu veškeré trestné činnosti. Podle dlouhodobých statistik zloději nejčastěji vnikají do bytů a domů dveřmi, hned v závěsu jsou okna či balkony. Přitom bezpečnostním alarmem je vybaveno jen okolo 9 % českých domácností.

Chytrá kamera, která rozpozná uživatele

Nově představená chytrá kamera Netatmo upozorní uživatele v reálném čase prostřednictvím notifikace na telefonu. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi známou a neznámou tváří, zvířetem či pohyby, kterým není třeba věnovat pozornost. Když kamera detekuje neznámou tvář, dostane uživatel ihned upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události.

Netatmo2

Výkonná siréna a inteligentní snímače

Další novinkou jsou snímače pro detekci otevřených oken a dveří zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel opět okamžitě dostane upozornění na svůj smartphone, například ve znění „Zjištěn pohyb u kuchyňského okna.

Snímače umožňují uživateli kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho. V rámci jednoho systému lze využívat maximálně 12 snímačů.

Bezpečnostní siréna Netatmo
Bezpečnostní siréna Netatmo

Poslední představenou novinkou je chytrá siréna, která spolupracuje se snímači a kamerou. Když například kamera zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud snímače detekují pohyb u dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB. Pro srovnání, stejnou hlasitost má například rockový koncert. Zvuk startujícího letadla je jen o něco vyšší – 130 dB.

Sirénu lze rovněž snadno spouštět nebo deaktivovat přímo z mobilní aplikace Netatmo Security, která je k dispozici pro Android a iOS.

Mobilní aplikace je plná praktických funkcí

Mobilní aplikace nabízí široké možnosti přizpůsobení. Například si můžete naprogramovat alarm tak, aby se podle různých kritérií spouštěl, když nejste doma. Z aplikace lze také aktivovat různé předem nahrané zvuky, jako je štěkání nebo pravidelné pípání, které vyvolají iluzi, že obyvatelé jsou doma a tím odradí lupiče.

Netatmo Security
Netatmo Security
Autor: Netatmo
Cena: zdarma
‎Netatmo Security
‎Netatmo Security
Autor: Netatmo
Cena: zdarma

Systém se rovněž umí automaticky zapnout, když uživatel opustí dům, a zase se vypne po jeho návratu. Toto umožní technologie rozpoznávání obličeje v kameře, kdy systém zachytí přítomnost uživatelů doma a sám se vypne. Uživatel může také deaktivovat upozornění zasílaná snímači ve chvíli, kdy jsou doma rodinní příslušníci. Díky tomu nedostáváte žádná zbytečná oznámení, pokud někdo z rodiny otevře okno, aby vyvětral.

Bez poplatků a s respektem k soukromí

Všechny funkce spojené se zabezpečením vaší domácnosti jsou dostupné zdarma bez nutnosti dokupovat jakékoliv měsíční předplatné, jako je tomu často u jiných služeb.

Netatmo cidlo

Videozáznamy pořízené chytrou kamerou se ukládají lokálně na microSD kartu. Lze je také automaticky přeposílat a archivovat na osobním Dropboxu či FTP.

Netatmo Security: cena a dostupnost

Kamera a chytré senzory pro detekci otevřených dveří a oken se u nás prodávají od 6. září.. Senzory stojí 2 599 Kč (v balení jsou tři kusy), kamera 5 999 Kč. Siréna u nás bude v prodeji od 26. září za 1 999 Kč včetně DPH. V následujících týdnech se rovněž na SMARTmanii můžete těšit na recenzi celého bezpečnostního řešení od Netatmo.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lee
Anonym
lee

Až budete testovat, změřte teplotu kamery. Netatmo Welcome se podle všeho zahřívá na 80 stupňů… :-(

Jaroslav Reznik
Uživatel
Jaroslav Reznik

A celkem často se vypíná a restartuje. Bude to možná tou teplotou. Jinak rozpoznávání funguje různě – z televize chytí každou tvář, takže je potřeba směrovat jinam, na živo, celkem dost tváří a pohybu mine. Psa za brankou se neumí taky naučit. Ale po natrénování to snad bude lepší. Pak je další věc celkem velké zpoždení streamu – tak 15-20 vteřin. Ale jinak je to pěkný nápad. Jen jak u Netatma, vždycky tam něco makjí :D.