Nepředstaven, rozebrán. Víme, na kolik vyjde výměna displeje u Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE 2

Rozbitý displej patří mezi nejčastější důvody pro opravu chytrého telefonu. Ačkoli je výměna prasklého displeje u většiny telefonů pro zkušeného technika poměrně snadná, cena náhradního dílu může mnohdy převýšit cenu nového zařízení a tím učinit opravu nerentabilní.

Rozebírání chytrých telefonů a určování obtížnosti a ceny opravy se většinou dočkáme až krátce po jejich uvedení na trh, nicméně dosud nepředstavený Samsung Galaxy S21 FE je výjimkou. Díky informacím slovinského servisu Mobistekla jsme dostali příležitost do dosud nevydaného telefonu od Samsungu nahlédnout a dočkali jsme se i zveřejnění ceny náhradního displeje.

Podle slovinského servisu je cena nového displeje pro Galaxy S21 FE stanovena na 185 euro, tedy okolo 4 700 korun. Za zhruba 119 euro (cca 3 000 Kč) bude k dispozici levnější díl, který ovšem nedisponuje rámečkem okolo displeje. Ten bude servisní technik muset vypreparovat z původního panelu.

Samsung Galaxy S21 FE dorazí v lednu

Samsung Galaxy S21 FE má disponovat AMOLED displejem o velikosti 6,4“ s obnovovací frekvenci 120 Hz. Uvnitř zařízení se má poté nacházet čipset Exynos 2100/Snapdragon 888, 4500mAh baterie s podporou 25W nabíjení a trojice fotoaparátů v čele s hlavním 12Mpx snímačem, 12Mpx širokoúhlým objektivem a 8Mpx teleobjektivem s 3x přiblížením. Samsung Galaxy S21 FE bude představen už 4. ledna na velerthu CES a do prodeje se údajně dostane okolo 11. ledna příštího roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku