Neomezené zálohy WhatsAppu na Androidu možná skončí, Google chce zavést limit

whatsapp unsplash

Záloha konverzací z komunikačních aplikací není jen spolehlivý způsob, jak při ztrátě chytrého telefonu nepřijít o všechny zprávy, ale také znatelně usnadňuje přechod na jiné zařízení. V případě populárního kecálka WhatsAppu má verze pro operační systém Android jednu konkurenční výhodu – záloha na Google Disk může mít prakticky libovolnou velikost. Varianta WhatsAppu pro iOS se přitom musí potýkat s limitací ze strany iCloudu, který velikost zálohy omezuje.

WhatsApp Android Google Drive li
Části kódů odkazující na možný limit zálohy WhatsAppu na Google Disku

Podle serveru WABetaInfo však neomezeným zálohám WhatsAppu na Androidu odzvonilo – server totiž odhalil v kódu aplikace zmínku o možném limitu velikosti zálohy. Již dříve WABetaInfo upozornil na chystanou funkci, která umožní nastavit, které typy souborů budete chtít zálohovat a které nikoli. Aktuálně bohužel nevíme, jaký limit by mohl Google stanovit či zda se bude započítávat do 15GB úložiště, které je k dispozici každému uživateli zdarma.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku