Německá vláda jde do BlackBerry: Nakoupí pět tisíc kusů modelu Z10

BlackBerry ztrácí některé své tradiční zákazníky, převážně americké firmy a instituce, ale společnosti se daří nacházet i nový business. Německý úřad pro bezpečnost informací tento týden schválil dohodu, pod kterou německá vláda nakoupí pět tisíc kusů BlackBerry Z10 pro své zaměstnance. Tyto telefony budou vybaveny SecuSmart technologii, která přidává dodatečné zabezpečení, jako šifrované hovory a textové zprávy.

 

Dohoda je pozitivní zprávou pro BlackBerry, které v poslední letech přišlo o pevnou základnu v řešeních pro velké podniky a instituce. Teď, s dostupností nového operačního systému BlackBerry 10, se může společnost pokusit získat zákazníky zpět a snáze držet stávající. Tato smlouva s německou vládou dokazuje, že se snaha začíná vyplácet. Situace je stále těžká, boj BlackBerry o korporátní zákazníky, se stále více podobá spotřebitelskému trhu.

IT sektor se více orientuje na zařízení, které chtějí uživatelé, ne čistě pracovní stroje. Stále více firem nabízí zaměstnancům možnost užívat vlastní zařízení. S tímto trendem, bude BlackBerry nadále v korporátním prostředí ztrácet, pokud přijde definitivně o pozici mezi spotřebiteli, protože linie mezi těmito dvěma světy se stírají. To je pro firmu, která teprve nedávno přišla s moderním operačním systémem, těžká pozice.

BlackBerry Z10 již v redakci pečlivě testujeme, zítra se můžete těšit na videopohled, v dalších dnech pak na článek s prvními dojmy a později i na plnohodnotnou recenzi.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku