Domů » Bleskovky » Německá vláda jde do BlackBerry: Nakoupí pět tisíc kusů modelu Z10

Německá vláda jde do BlackBerry: Nakoupí pět tisíc kusů modelu Z10

BlackBerry ztrácí některé své tradiční zákazníky, převážně americké firmy a instituce, ale společnosti se daří nacházet i nový business. Německý úřad pro bezpečnost informací tento týden schválil dohodu, pod kterou německá vláda nakoupí pět tisíc kusů BlackBerry Z10 pro své zaměstnance. Tyto telefony budou vybaveny SecuSmart technologii, která přidává dodatečné zabezpečení, jako šifrované hovory a textové zprávy.

 

Dohoda je pozitivní zprávou pro BlackBerry, které v poslední letech přišlo o pevnou základnu v řešeních pro velké podniky a instituce. Teď, s dostupností nového operačního systému BlackBerry 10, se může společnost pokusit získat zákazníky zpět a snáze držet stávající. Tato smlouva s německou vládou dokazuje, že se snaha začíná vyplácet. Situace je stále těžká, boj BlackBerry o korporátní zákazníky, se stále více podobá spotřebitelskému trhu.

IT sektor se více orientuje na zařízení, které chtějí uživatelé, ne čistě pracovní stroje. Stále více firem nabízí zaměstnancům možnost užívat vlastní zařízení. S tímto trendem, bude BlackBerry nadále v korporátním prostředí ztrácet, pokud přijde definitivně o pozici mezi spotřebiteli, protože linie mezi těmito dvěma světy se stírají. To je pro firmu, která teprve nedávno přišla s moderním operačním systémem, těžká pozice.

BlackBerry Z10 již v redakci pečlivě testujeme, zítra se můžete těšit na videopohled, v dalších dnech pak na článek s prvními dojmy a později i na plnohodnotnou recenzi.

David Podzimek

12 komentářů

 1. Samozrejme jako reference je to dobra akce, ale jinak 5000 prodanejch kusu je nespasi

 2. Jé to se servis BB v Německu poměje.

 3. David Podzimek

  Samozřejmě 5000 kusů nespasí, ale je to relativně velká a prestižní zakázka. V článku bylo zmíněno, že situace nevypadá zrovna růžově pro Blackberry…

 4. dobre jim tak..

 5. teekey (neregistrovaný)

  „Stále více firem nabízí zaměstnancům možnost užívat vlastní zařízení. S tímto trendem, bude BlackBerry nadále v korporátním prostředí ztrácet…“

  Mohl by autor napsat alespon jednu korporaci, o ktere vi, ze je mozne vyuzivat pro sluzebni ucely soukromy telefon? Korporatni telko a it standardy jsou velmi prisne. To ze si podobne srandy dovoluji firmy je normalni, ale zadna nadnarodni korporace nedovoli oficialne zamestnancum vyuzivat „soukrome“ telefony pro sluzebni cinnost a uz v zadnem pripade nenabidnou moznost pristupu z nefiremniho zarizeni do korporatni site (exchange atd.). Korporace neni firma o par zamestnancich…

  • Martin (neregistrovaný)

   Treba u nas, celosvetove pusobici britska firma. Jen v evrope pres 100K zamestnancu. Dale napriklad Cisco.

  • Martin (neregistrovaný)

   BYOD je nezastavitelny trend a drive ci pozdeji se s tim firmy budou muset popasovat. Je to otazka casu.

  • David Podzimek

   Jak uz ctenari psali, jsou to firmy jako IBM, HP, Dell, Coca-Cola a další. Je to trend, který je zřejmý. Kdyz odejdu od vyspělého světa,v zemích jako Brazílie, Rusko, Indie je to zcela bežné. Více informaci najdete pod „Bring your own device (BYOD).“ Zvážim udělat článek, abych tento trend sumarizoval a vysvětlil :)

 6. Martin (neregistrovaný)

  Dale me napada IBM, vlastni telefony pripojene na firemni postu. Stejne tak HP. Skoro bych rekl, ze je to zcela bezne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).