Domů » Bleskovky » Připněte si dlaždici původní hudební aplikace na Windows Phone 8.1 (aktualizováno)

Připněte si dlaždici původní hudební aplikace na Windows Phone 8.1 (aktualizováno)

Aktualizováno 28. dubna, 14:00

Netrvalo to dlouho a na Windows Phone Store se objevila „aplikace“, která umožní připnout na domovskou obrazovku zařízení se systémem Windows Phone 8.1 dlaždici původní aplikace Hudba + videa. Aplikace se jmenuje Music Hub Tile, pokud se spokojíte se zelenou barvou dlaždice, je k dispozici zdarma, za průhlednou dlaždici si připlatíte 20 Kč. Původní přehrávač hudby funguje bez potíží, včetně vyvolání ovládání skrze hardwarová tlačítka hlasitosti, pouze kliknutím na skladbu v proužku hlasitosti otevře aktuální aplikaci Hudba. Ta již v minulém týdnu dostala první aktualizaci a další mají přicházet v intervalu 14 dní, řešení skrze aplikaci Music Hub Tile bude tedy zřejmě jen dočasné. Pokud ale do té doby chcete používat původní hudební aplikaci, stáhněte si ji z Windows Phone Store. 

Odkaz na WP katalog

Původní článek: Nelíbí se vám nové aplikace pro hudbu a video ve WP 8.1? Aktivujte si původní

V poslední verzi systému Windows Phone 8.1 byla původní multimediální aplikace s názvem Hudba + videa nahrazena čtveřicí aplikací Hudba, Video, Podcasty a Rádio FM. Většina uživatelů, která si nainstalovala nejnovější verzi systému v rámci programu Developer Preview, na nový hudební přehrávač rozhodně nepěje ódy, aplikace je pomalejší a nefunguje zrovna korektně. Joe Belfiore na svém twitterovém účtu přislíbil brzkou aktualizaci, bohužel nevíme, kdy se jí dočkáme. Dle všeho však původní aplikace ze systému odstraněna nebyla a existují cesty, jak ji aktivovat.

    

Oba prozatímní postupy vyžadují příslušenství NFC, první možností je použití reproduktorů JBL, přičemž po spárování s mobilním telefonem se spustí původní aplikace Hudba + videa, druhou možností je naprogramovat si pomocí aplikace Nokia NFC Writter vlastní NFC Tag. Může se stát, že v budoucnosti vytvoří některý z vývojářů aplikaci, která inicializuje spuštění starší aplikace klasicky pomocí dlaždice.

Unlock Music+Videos on WP8.1 with NFC Tag

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

24 komentářů

 1. kidal5 (neregistrovaný)

  A třeba návod jak to udělat pomocí NFC tagu by nebyl?

  • Tak to snad nepotřebuješ, ne? Máš chytrý telefon, tak se zkus zamyslet i ty ;)

  • celiny (neregistrovaný)

   Me by to treba taky zajimalo, kdyz spustim noka nfc writer-compose-system apps-music+video tak mi appka spadne…Diky za napady

  • celiny (neregistrovaný)

   Ja vul mel vyple nfc:D jinak postup, ktery jsem psal vyse funguje na jednicku, OBROVSKE diky za tento clanek:)

 2. ZahyCZ (neregistrovaný)

  Mě by spíš zajímalo jak aktivovat ten všemi nenáviděný integrovaný chat.. :( Tohle je fakt k nicemu..

 3. ZahyCZ (neregistrovaný)

  Vím..:(

 4. EarL (neregistrovaný)

  Mě by zajímalo jak vypnout Windows phone zapnout tam Android

  • Bohužel toto je funkce, kterou Windows Phone neumí. A zde víc než u čehokoli jiného je jisté, že to je správné rozhodnutí.

   Ti lidi si ty telefony koupili, protože jsou rychlé a spolehlivé. Když ho budou chtít znefunkčnit, stačí ho vypnout (nebo rozmlátit kladivem). Není třeba přepínat do Androidu…

  • mceza :D :D

  • Tak to je moc. Mceza zabil :-D

  • Kašpy (neregistrovaný)

   a i po tomto zasahu bude funkcnost jakehokoliv telefonu s WP lepsi nez plechace

  • qwerty (neregistrovaný)

   Pokud mohu soudit podle maleho vzorku, tak nejradikalnejsi fanatici prechazeji z ios na WP :D

  • Nejvíce haters nechalo na pokoji iOS a zaměřilo se na toho nejslabšího a nejmladšího, kterým WP bezesporu v tuto chvíli je.

   Musí to být opojný pocit, držet v ruce Android a v diskuzích trousit posměšky a zvyšovat si ego. Palec hore borci ;)

 5. Konečně, hned jsem to stáhl a velká spokojenost, starý player je hned zpět a asi tak stokrát rychlejší, než ta nová jebka.

 6. Kdo máte 8.1 developer preview, mám jeden dotaz, jelikož jsme udělal rollback zpátky na 8.0 – ta defaultní apkka prý už dostala nějaký update, opravili už i stahování „ne vždy pasujících“ ID tagů a obrázků alb i ke skladbám, které tyto informace už měly? Myslím ten bug, když jste si do telefonu nahráli cojávim třeba soundtrack z 500 dní se Summer se všema tagama i obrázkama a ono to k tomu stáhlo obrázek nějaký neznámý sračky.

  • Update proběhl, ale nefunguje to ještě na 100% konkrétně, aspoň u mě ne. A navíc je to pomalé, jak prase, takže doporučuju zůstat u verze 8.

  • Unknown (neregistrovaný)

   Toto co uvádíte však stejně nebylo možné s českým účtem, AFAIK. Ten nemá přístup k XBOX Music, a tak z ní ani netahá žádná „opravná“ (pravda je spíše opačná) data.

  • Možné to je, stačí v nastavení změnit region na US, proběhne restart. Pak si aktualizujete aplikaci hudba a změníte region zpět na CS. Naše aplikace HUDBA je podle mě jen přeložená XBOX MUSIC s tím, že zřejmě v našich končinách nejsou dostupné všechny fce (ale to nevím, tak nechci kecat).

  • Úplně mimo oba. Dělá to i s CZ účtem, tleefonem nastaveným kompletně na CZ, i po vypnutí Xbox Music. ID3 a album arts si to stahuje nezávisle, stačí mít aktivní data nebo být jinak připojeni k internetu. Nemáte žádnou možnost to ovlivnit, prostě to udělá. [odkaz]

  • Unknown (neregistrovaný)

   Okay, já jen vím že na 8.0 to takto fungovalo, hudební aplikace nikterak nepřistupovala k XBOX Music ani nic nestahovala (nastavení pro CZ účet byla prázdná), 8.1 jsem měl pár dní, a má kolekce zůstala nezměnena, tedy alespoň doufám, ničeho jsem si nevšimnul.

  • Na 8.0 to valí bezvadně, proto jsem taky flashoval zpátky :D Měl to dělalo asi u 6 alb ze sta. Mohl jsem dělat co chtěl, formátovat, hardresetovat, po prvním připojení na net se ta stejná alba přejmenovala nebo dostala absolutně nesmyslné obrázky.

 7. EarL (neregistrovaný)

  „Netrvalo to dlouho a na Windows Phone Store se objevila „aplikace“, která umožní připnout na domovskou obrazovku“ – :DDDDDDDDDDD To je zřejmě vrchol WP

  • Ale notáák. Všichni víme, že na Androidu a iOS dlaždice nejsou. Nemusíš kvůli tomu být hned tak moc smutný…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).