Domů » Bleskovky » Některé kusy Galaxy S6 edge mají poškrábaný displej a mrtvé pixely, tvrdí uživatelé v USA

Některé kusy Galaxy S6 edge mají poškrábaný displej a mrtvé pixely, tvrdí uživatelé v USA

Samsung Galaxy S6 edge v posledních dnech prokázal překvapující odolnost vůči hrubému zacházení a mnohé udivil svou pevností. Na fórech Xda-developers a Reddit se však objevují ohlasy čerstvých majitelů ohledně defektu v podobě poškrábaného displeje i skla na zadní straně telefonu ihned po vybalení z krabice. Hloubka rýh se liší – od malých, které jsou vidět pouze proti světlu, až po výrazné, které jsou cítit i po přejetí nehtem.

 

Příčiny poškození nejsou jasné, Samsung se k problému zatím nevyjádřil. Uživatelé však spekulují, že vzhledem ke kruhovému uspořádání rýh by se mohlo jednat o problém s finálním leštěním, popřípadě o defekt vzniklý ve výrobě při ohýbání skla. Další dávají poškození za vinu prachovým částicím, které se nedopatřením dostaly pod nalepenou ochrannou fólii.

 

V ojedinělých případech se také vyskytly stížnosti na mrtvé pixely, problém s poškrábaným sklem je však mnohem častější. Majitelé v USA, kteří se vydali telefon ihned vyměnit za jiný, se dočkali pouze stejně znehodnocených kusů. Zdá se tedy, že problém bude v první dodávce zařízení, která dorazila na americký trh.

Překvapivé však je, že takto vadné kusy prošly kontrolou kvality a dostaly se až ke koncovým zákazníkům. V České republice se novinka začne prodávat v pátek 17. dubna a je více než pravděpodobné, že podobných komplikací se u nás bát nemusíme, jelikož Samsung má do tohoto termínu ještě spoustu času na vyřešení.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.