Domů » Bleskovky » Největší čínský internetový obchod Alibaba investuje 590 milionů dolarů do Meizu

Největší čínský internetový obchod Alibaba investuje 590 milionů dolarů do Meizu

Zatímco americký Amazon se snažil oživit trh svými telefony napojenými na vlastní obsah, jeho čínský protějšek Alibaba na to jde z opačného konce a bude prosazovat svůj obsah skrze mobilní telefony značky Meizu. Společnosti zveřejnily vzájemnou dohodu, přičemž Alibaba Group se díky investici 590 milionů dolarů stává minoritním vlastníkem Meizu Technology Limited.

  

Společnosti spolu budou spolupracovat jak na strategické, tak na obchodní úrovni, Alibaba se stane poskytovatelem vlastního operačního systému YunOS, který je založen na Androidu. Tento systém je již k vidění na některých telefonech značky Meizu včetně vlajkové lodě MX4 (recenze). Takto velká investice by měla pomoci Meizu v růstu zejména na čínském trhu, kde se svými dvěma procenty podílu výrazně zaostává za ostatními domácími značkami Xiaomi, Huawei nebo Lenovo.

 
YunOS je k dispozici i v čínské variantě OnePlus One 

Alibaba se zase bude moci díky integraci do telefonů Meizu ještě více roztahovat na úkor ostatních internetových obchodů. Odhadovaná hodnota společnosti je 243 miliard dolarů, což je více než v případě Amazonu. Šéf společnosti Alibaba Group Jack Ma je nejbohatším obyvatelem Číny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. „Odhadovaná hodnota společnosti je 243 miliard dolarů“ Ouu, tak to mě překvapilo, tak snad se jim ty drobné vrátí :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).