Nejtenčí smartphone planety má dostat menšího a tlustšího brášku

Dnešním dnem příšel telefon Oppo R5 o titul nejtenčího smartphonu planety, překonala jej společnost Vivo se svým telefonem X5 Max, který se pyšní tloušťkou (nebo lépe řečeno tenkostí) 4,75 mm. Podle čínské certifikační autority TENAA má Vivo v přípravě ještě jeden zajímavý kousek s útlým pasem.

  

Jmenovat se má Vivo X5F a designově má vycházet z dnes představené žiletky, rozdíl však bude v úhlopříčce displeje a tloušťce zařízení – 5“ a 6,3 mm. Displej má nabídnout HD rozlišení (720 × 1 280 pixelů, 293 ppi), motorem telefonu má být osmijádro od MediaTeku taktované na 1,5 GHz. K ruce mu budou 2 GB operační paměti, vnitřní 16GB paměť bude možné rozšířit paměťovou kartou. Hlavní fotoaparát bude pořizovat snímky o maximálním rozlišení 13 megapixelů, čelní kamerka bude disponovat rozlišením 5 megapixelů.

  

Telefon příjde s podporou sítí LTE, operačním systémem bude Android 4.4.4. Papírově se jedná o dobře vybavený telefon se stále vynikající tloušťkou, důležitý ovšem bude zásadní údaj a tím je výdrž na jedno nabití, která u podobných žiletek nebývá největší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *