Domů » Bleskovky » Nejnovější verze CyanogenModu pro telefony Sony Xperia přináší nové funkce fotoaparátu

Nejnovější verze CyanogenModu pro telefony Sony Xperia přináší nové funkce fotoaparátu

Většina velkých výrobců nepříliš ráda spolupracuje s vývojáři a za časů Sony Ericssonu byl zrovna tento výrobce odstrašujícím příkladem. Uzamčené bootloadery a nulová komunikace s komunitou se samozřejmě nesetkala s pozitivní odezvou a toho si dnes už pouze japonský výrobce začal být vědom. Pro některá zařízení, jako třeba Xperia S (recenze), Xperia Z (recenze) nebo Xperia Tablet Z (recenze), dokonce uvolnil AOSP (Android Open Source Project) kód. Sony v nedávné době začalo spolupracovat s vývojáři populární ROM CyanogenMod a implementuje pokročilé funkce fotoaparátu do novějších zařízení, jako třeba modely Xperia T, V, ZL a další. První build FXP225 přinášející tato vylepšení je již v oběhu a obsahuje následující funkce:

  • vylepšený fotoaparát (T,TX,V,Z,ZL, Tab Z LTE and Wifi) – HDR režim, nastavení ISO, scénické režimy, stabilizace obrazu/videa od Sony
  • oprava nastavení připojení WiFi (Xperia Tablet Z)
  • oprava spouštění recovery tlačítky pro regulaci hlasitosti (Xperia ZL, Tablet Z)
  • drobné opravy zvuku (Xperia Z, ZL)
  • nejnovější CyanogenMod 10.1

Výčet tím nekončí a do budoucna se chystají některá další vylepšení, jako třeba nastavení rychlosti závěrky nebo HDR video. Je dobré, že alespoň nějaký z velkých výrobců se uchýlil ke spolupráci s komunitou, která mnohdy dokáže přinést doopravdy kvalitní software, navíc obohacený o slušnou podporu. Snad není posledním.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).