Domů » Bleskovky » Nejlepší iPhone a Samsung přistávají z výšky na betonovou podlahu. Kdo vyhraje?

Nejlepší iPhone a Samsung přistávají z výšky na betonovou podlahu. Kdo vyhraje?

Nosíte svůj smartphone v obalu nebo mu neubíráte na kráse a spoléháte se na odolnost jeho vlastní konstrukce? Pokud jste spíše ten druhý případ, mohou pro vás mít určitou vypovídající hodnotu drop testy odhalující slabiny konstrukce jednotlivých telefonů. Díky EverythingApplePro se například můžeme přesvědčit, jak jsou na tom s odolností vlajkové smartphony Apple iPhone 12 Pro Max a Samsung Galaxy S21 Ultra.

Hliník a sklo vs. ocel a keramika

Oba soupeři jsou na první pohled docela odlišná zařízení. Samsung Galaxy S21 Ultra má oblé boky z hliníku (zasahující až do modulu fotoaparátu), iPhone 12 Pro Max má oproti tomu rovné rámečky z nerezové oceli. Displej a záda u Samsungu zahraňuje sklo Gorilla Glass Victus, zatímco Apple se spoléhá na vlastní Ceramic Shield.

Apple iPhone 12 Pro 019
iPhone 12 Pro

Pády z běžných vzdáleností oba telefony snáší se ctí, pouze u Samsungu je patrné, že hliník je přeci jen měkčí materiál než ocel u iPhone. První výraznější defekt se objevil u Galaxy S21 Ultra, když jej při pádu z výšky hlavy opustilo sklíčko zoomovací kamery.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 030

Pád z výšky 10 stop (asi 3 metry) se na obou telefonech podepsal výrazněji. Jablečnému telefonu se roztříštila záda, Galaxy S21 Ultra zase nezvládl pád na displej. Telefon sice bylo možné nadále ovládat, ovšem skrze praskliny na zobrazovači již nebylo možné dále používat čtečku otisků prstů.

Podobných testů na internetu najdete několik, například následující od PhoneBuff například ukázal poměrně jasné vítězství iPhone 12 Pro Max, který se před veškerou snahu prakticky nepodařilo poškodit.

Galaxy S21 Ultra vs. iPhone 12 Pro Max Drop Test!

Stejně jako vždy ale platí, že tyto testy nemají žádnou vědeckou hodnotu a klidně se může stát (jako již mnohokrát), že některý z obou telefonů přežije bez úhony pád z letadla, aby mu následně prasknul displej po pádu ze stolu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.