TOPlist

Nejlepší fotoaparát v mobilu? Vivo X300 Pro přinese vítané vylepšení

Vivo X200 Ultra s telekonvertorem
  • Čínské Vivo již připravuje novou vlajkovou loď s názvem X300 Pro
  • Podle uniklých parametrů má nabídnout zajímavou fotovýbavu pod taktovkou firmy Zeiss
  • Čínská premiéra by měla být ještě letos, celosvětová poté začátkem příštího roku

Fotoaparáty jsou jednou z nejdůležitějších součástí každého chytrého telefonu a zároveň také jednou z mála částí, která se každým rokem nějak výrazněji vylepšuje. Ačkoli fyzikální zákony obejít nelze, s pomocí propojení hardwaru a softwaru se mobilní fotografie dokáže ještě posouvat směrem kupředu.

ℹ️ Stačí jeden klik! Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz

Svou roli v tom hrají také velké firmy zabývající se optikou, jako je kupříkladu německý Zeiss, který před nějakou dobou spojil síly s čínskou firmou Vivo. Spolupráce bude evidentně pokračovat i nadále, alespoň podle známého leakera Digital Chat Station.

Fotovýbava hodná vlajkového modelu od Vivo

Ten zveřejnil specifikace chystaného smartphonu Vivo X300 Pro, pokud jde o použitou fototechniku. Vivo X300 Pro bude mít na zadní straně klasicky tři fotoaparáty, jak je v současné době dobrým zvykem. Ten hlavní se bude moci pyšnit senzorem Sony LYT-828 o velikosti 1/1.3″ a rozlišením 50 Mpx. Jedná se o nástupce senzoru LYT-818 od Sony, jejž Vivo využilo u předchozího modelu X200 Pro. Novinka přináší novou technologii Hybrid Frame-HDR, která podle japonského výrobce zvyšuje dynamický rozsah na více než 100 dB (minulá generace se mohla pochlubit 86 dB).



Vivo X200 Ultra



Nepřehlédněte

Vyzkoušeli jsme Vivo X200 Ultra: čínský uragán do Evropy nepřijde a je to velká škoda

Hlavní fotoaparát doplní širokoúhlý 50Mpx snímač a periskopický teleobjektiv s fotočipem o velikosti 1/1.4″ a rozlišením 200 Mpx. Podle Digital Chat Station u všech snímačů Vivo nasadí novou technologii redukující odlesky. Co se týče ostatní výbavy, dočkat se máme třeba čipsetu MediaTek Dimensity 9500 či baterie s kapacitou 7 000 mAh.

V obou případech se jedná o vylepšení oproti předchozí (tedy stále ještě současné) generaci, která se pyšní čipsetem Dimensity 9400 a kapacitou baterie 6 000 mAh. K oficiálnímu představení by mělo dojít ještě letos, konkrétně ve čtvrtém kvartálu, nicméně v tomto případě pouze pro čínský trh. Globální varianta má mít premiéru naplánovanou až na začátek roku 2026.

ℹ️ Stačí jeden klik! Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Nadšený redaktor, bláznivý cestovatel, fanoušek technologií a umělé inteligence, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku