Domů » Bleskovky » Nejhorší čtvrtletí Samsungu od roku 2011: Meziroční pokles zisku se odhaduje na 60 %

Nejhorší čtvrtletí Samsungu od roku 2011: Meziroční pokles zisku se odhaduje na 60 %

Zdá se, že ani třetí čtvrtletí letošního roku nebude pro Samsung končit úspěšně. I když oficiální čísla prozatím oznámena nebyla, hovoří se o meziročním poklesu provozního zisku až o 60 %. Oproti loňským 9,6 miliardám dolarů ve třetím kvartále se letos očekává zisk na úrovni 3,8 miliard, což jsou čísla, která analytiky rozhodně neuspokojí. Podobný výsledek se korejské společnosti „povedl“ naposledy v roce 2011. Pro Samsung to navíc znamená pokles již ve čtvrtém kvartále v řadě.

Za viníky neuspokojivých výsledků je označováno více faktorů – nízké prodeje vlajkové lodi Samsungu Galaxy S5 (recenze), vysoké náklady na marketing a také vyšší ceny nových modelů, které nemohou konkurovat cenám podobně vybavených telefonů z Číny. Prodeje telefonů korejského výrobce tak netáhne vlajkový model, ale telefony střední třídy, na nichž má Samsung nižší marži. Pro firmu bude tento výpadek v příjmech velmi citelný, neboť zisk z prodeje mobilních telefonů tvoří více než 60 % příjmů společnosti.

 
Samsung Galaxy S5 není prodejním hitem

Samsung však rozhodně nehodlá házet flintu do žita, pokles příjmů mohou zastavit nedávno představené modely Galaxy Alpha, Note 4 a Note Edge, stejně tak může pomoci chystaná řada telefonů Galaxy A. Kromě toho bude pro příjmy Samsungu důležitá výroba mobilních čipů pro své partnery, mezi které se v příštím roce vrátí společnost Apple.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments