Domů » Bleskovky » Nejdou vám jazyky? Nevadí, Facebook vám pomůže s překladem statusů do 45 cizích řečí

Nejdou vám jazyky? Nevadí, Facebook vám pomůže s překladem statusů do 45 cizích řečí

Ale nebojte, nebude nutné umět všechny jazyky, ve kterých budete chtít příspěvek zveřejnit. Facebook totiž přidá možnost automatického překladu původně napsaného textu v mateřském jazyce. Pokud se strojový překlad příliš nezdaří a vaše jazykové schopnosti jsou lepší, budete jej moci ručně upravit.

fb_multilanguage

Funkce je již uvolňována mezi uživatele a je dostupná ve všech 45 jazykových mutacích, které nabízí i prostředí modré sociální sítě.  Facebook chce tímto krokem zjednodušit komunikaci mezi lidmi a odstranit jazykové bariéry, zároveň díky sběru dat zdokonalí své robotické překladače a umožní recenzentům oslovit více potenciálních zákazníků, což v konečném důsledku zvýší zisky i samotné sociální síti.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentářů

  1. krux (neregistrovaný)

    opravdu svělý myšlenka, zas bude na tvářkniha veselo více….

  2. Přispívá na profil pomalu stejně tak naopak takže to jde mimo mě, fbnsi drzimmuz jen kvůli chatu, kde je 80% mých přátel, spíš mi chybí možnost nějaké komentáře na en stránkách překládat, druv ta možnost byla častá dnes to vidím minimálně

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).