Domů » Bleskovky » Nejbezpečnější smartphone? Blackphone se podařilo rootnout za 5 minut

Nejbezpečnější smartphone? Blackphone se podařilo rootnout za 5 minut

V minulém týdnu proběhl  v Las Vegas 17. ročník konference Black Hat, jejímž zaměřením je především bezpečnost informačních technologií. V rámci této akce si jeden z účastníků, Justin Case, vzal na paškál telefon, který se chlubí pokročilými bezpečnostními funkcemi, údajně neprolomitelný Blackphone. Root se podařil do pěti minut.

  

Dokonce k němu ani nebylo nutné odemknout bootloader, během chvíle byla všechna data v telefonu smazána, i když pravda, přístup k šifrované komunikace získán nebyl. Výrobce Blackphone již chybu v zabezpečení opravil skrze OTA aktualizaci, stále však existují další možnosti rootnutí. K nim už je ale zapotřebí interakce s uživatelem telefonu. Ani tak to není pro výrobce telefonu Blackphone, který běží na modifikovaném Androidu s názvem PrivatOS, dobrá vizitka.


 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cleric
Anonym
Cleric

Jó jó každý operační systém má skulinku.

steelspace
Anonym
steelspace

Postavit „bezpečnou“ platformu na Androidu je dost legrační.

fuck (neregistrovaný)
Anonym
fuck (neregistrovaný)

Justin Case je fakt spicka vo svojom odbore. Palec hore, sikulka.

nynny (neregistrovaný)
Anonym
nynny (neregistrovaný)

Nj ale zlomiť heslo nedokáže nik… zmazať telefón je v norme ale k dátam sa nik nedostane… nevadí pozitívum je že to výrobca okamžite opravil