Neil Young chce ze Spotify stáhnout svou tvorbu. Vadí mu dezinformace od Joea Rogana

spotify unsplash

Podcast Joea Rogana s názvem The Joe Rogan Experience je k dispozici exkluzivně na Spotify už skoro rok a půl. Spolupráce této americké hvězdy se streamovacím gigantem měla pro obě strany mnoho výhod, v poslední době se ale mnozí ohradili proti Roganovým výrokům k tématu vakcín a epidemie COVID-19. A schytává to také Spotify.

joe rogan 1
Joe Rogan (Zdroj: The Joe Rogan Experience)

Naposledy se proti platformě ohradil zpěvák a písničkář Neil Young. Ten napsal otevřený dopis svému manažerovi a nahrávací společnosti, ve kterém žádá, aby byla jeho hudba ihned stažena z platformy, na které Rogan šíří dezinformace a potenciálně působí smrt lidí, kteří jeho informacím věří. Na celou kauzu upozornil jako první magazín Rolling Stone. 

Youngův manažer Frank Gironda potvrdil, že toto téma je pro Younga opravdu důležité a dezinformace jej velmi rozčilují. Nyní se snaží vše co nejrychleji vyřešit. Ačkoliv Neil Young je velmi viditelným hlasem, rozhodně není jediným, kdo si na Roganovy komentáře stěžuje.

imtiyaz ali spotify unsplash
Spotify (Zdroj: Unsplash/Imtiyaz Ali)

Nedávno vznikl další otevřený dopis, který podepsala tisícovka vědců a lékařů. V dopise vyzývali Spotify, aby zavedlo určitá dezinformační pravidla právě v návaznosti na Roganovy výroky. Ty podle dopisu odrazují mladé lidi od očkování a propagují neprověřené léky, jako je ivermektin.

Young nemá problém se Spotify poprvé, protože už v roce 2015 nechal svou hudbu z populární platformy stáhnout, a to z důvodu nízké zvukové kvality. V návaznosti na to vypustil svůj vlastní hudební přehrávač Pono, který využívá bezztrátový formát FLAC. Úspěch se ale nekonal.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku